Dezynfekcja narzędzi kosmetycznych - na co zwrócić uwagę?

Dezynfekcja to nic innego jak redukcja drobnoustrojów w danym obszarze lub na danym materiale. W obecnych czasach dezynfekcja stała się niezwykle ważna, natomiast profesjonalne płyny do dezynfekcji na stałe wkomponowały się w wyposażenie wnętrz większości placówek niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. W niniejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące dezynfekcji w gabinecie kosmetycznym skupiając się głównie na narzędziach kosmetycznych. Artykuł ten przybliży jakie środki do dezynfekcji będą najskuteczniejsze i najbardziej odpowiednie w tej branży.

reception-g7d3892ce7_1920.jpg

Podstawowe zasady dezynfekcji narzędzi kosmetycznych

Dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym powinna stanowić nieodzowny element każdego przeprowadzonego zabiegu. Czynność tą powinno wykonywać się niezwłocznie po każdym wykonanym zabiegu, a dezynfekcja powinna obejmować zarówno użyte narzędzia kosmetyczne jak i powierzchnie znajdujące się w gabinecie. Profesjonalne środki do dezynfekcji stanowią zatem niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu. Akcesorium kosmetyczne, które miało kontakt z przerwaną tkanką, oprócz dezynfekcji powinno poddać się również procesowi sterylizacji. W dzisiejszej kosmetologii do sterylizacji używa się autoklawu, do którego wkłada się w odpowiednich jednorazowych woreczkach uprzednio zdezynfekowane narzędzia. Odpowiednie płyny do dezynfekcji np. Divodes FG 751257 bardzo ułatwią ten proces. Pamiętajmy również, że niezwykle istotne jest odkażenie powierzchni w gabinecie, tu z pomocą przyjdzie Skoncentrowany płyn do mycia i dezynfekcji Oxivir Plus 100827422.

Czym czyścić narzędzia kosmetyczne?

Dezynfekcja narzędzi polega na eliminowaniu bakterii, wirusów i grzybów. Proces ten można przeprowadzać albo powierzchownie albo przy pomocy kąpieli. Niezależnie od sposobu w jaki przeprowadzana będzie dezynfekcja niezbędne będą do tej czynności profesjonalne, sprawdzone i przebadane środki do dezynfekcji. Niezbędne do zapewnienia higienicznego bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym preparaty znajdziesz bez wątpienia w szerokiej ofercie naszego sklepu e-higiena.pl. W ofercie posiadamy wielozadaniowe płyny do dezynfekcji zarówno akcesoriów kosmetycznych, jak i urządzeń przeznaczonych do zabiegów kosmetycznych czy wszelakich powierzchni w gabinecie kosmetycznym.

Chusteczki do dezynfekcji czy płyn?

Pamiętajmy, że środki dezynfekujące stanowią obowiązkowe i niezbędne akcesorium każdego salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego. Posiadanie ich przyczyni się do zapewnienia wysokiego standardu higieny, czystości i bezpieczeństwa. Profesjonalne środki do dezynfekcji dostępne na naszej stronie e-higiena24.pl to najwyższej jakości preparaty ułatwiające zapobieganie rozprzestrzeniania się wszelkiego rodzaju patogenów. Wśród naszej oferty, oprócz szerokiego asortymentu płynów oraz żeli do dezynfekcji znajdziesz ciekawą dla tych produktów alternatywę a mianowicie chusteczki do dezynfekcji. Chusteczki do dezynfekcji Diversey 100984246 to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ to gotowe do użycia, nasączone środkiem dezynfekującym ściereczki wykazujące wysoką skuteczność biobójczą.

Niezależnie od tego jaką formę środków do dezynfekcji wybierzemy, czy to będzie płyn, żel czy chusteczki do dezynfekcji istotne jest to aby proces dezynfekcji w gabinecie kosmetycznym przeprowadzać każdorazowo po zakończonym zabiegu. Uchroni to zarówno pracowników jak i klientów przed ewentualnym zakażeniem, ograniczy rozwój i przenoszenie bakterii, wirusów i innych form patogennych a także zapewni wysoki poziom odbioru wizerunku wśród klientów.