Dozowniki do mydła - jak wybrać odpowiedni?

Dozowniki do mydła i do płynu dezynfekcyjnego to najważniejsze akcesorium w miejscach użyteczności publicznej. W sklepach, galeriach, firmach, halach sportowych, basenach, w biurach a nawet w łazienkach domowych niebezpieczne drobnoustroje i zarazki czają się zagrażając naszemu zdrowiu. Aby zminimalizować ryzyko wniknięcia bakterii i wirusów do organizmu, należy dokładnie myć ręce. Warto jednak zastanowić się, jaki dyspenser jest nam potrzebny. Powinien on być higieniczny, funkcjonalny i estetyczny. Na rynku istnieje wiele marek, nie każda firma jednak gwarantuje jakość, którą oczekujemy. Na stronie e-higiena24.pl rekomendujemy sprawdzone produkty, a wśród nich z pewnością znajdują się dozowniki do mydła. Najpopularniejszy w rankingu jest profesjonalny dozownik mydła Tork.

zdjecie_blog_mycie.jpg

Rodzaje dozowników do mydła - w płynie, piance czy sprayu?

Wybór dozownika mydła nie jest prosty. Obecnie mamy możliwość zakupu dozownika do mydła w piance, dozownika do mydła w płynie, ewentualnie dozownika na mydło w sprayu. Który wybrać? Bardzo często pierwszy wybór kierujemy na podajnik mydła, do którego wkład dolewa się. Dozowniki do mydła tego rodzaju są atrakcyjne cenowo, tak samo dolewane do nich płyny. Z doświadczenia wiemy, że to pozorne oszczędności. Nieustannie, podczas wlewania kosmetyku do pojemnika przelewany jest wkład. Ponadto, dozownik na mydło dolewane w wielu przypadkach jest dezynfekowany mało rzetelnie. Wiąże się to z dostaniem niepożądanych zanieczyszczeń do środka, w dodatku konieczność czyszczenia i sterylizacji to dodatkowy czas i koszt ponoszony przez osobę odpowiedzialną za higienę w miejscu, gdzie zainstalowany jest dozownik do mydła w płynie. Są sytuacje, gdzie ten system do mycia dłoni jest jedynym możliwym źródłem. Należy wówczas skupić uwagę na jakościowym i profesjonalnym produkcie. Na naszej stronie e-higiena24.pl oferujemy cały wachlarz podajników, wśród nich proponujemy stalowy dozownik mydła i dezynfekcji HIT firmy Faneco, oraz sprawdzony model z plastikowego ABS DIFASP Impeco. 

Nieporównywalnie bardziej higieniczne, ekonomiczne i ekologiczne są dozowniki do mydła w systemie zamkniętym w płynie, sprayu lub w piance. Wśród nich prym wiedzie firma Tork. Dozownik mydła Tork w płynie, sprayu system S1 560000 to prawdziwy hit. Mydło w takim podajniku umieszczone jest w szczelnej, jednorazowej butelce z pompką, co przeciwdziała przenoszeniu bakterii i zapewnia aseptyczne mycie dłoni. Butelka z mydłem marki Tork w systemie S1 kurczy się wraz z zużyciem kosmetyku, dzięki czemu możemy wykorzystać produkt do ostatniej kropli. Systemy zamknięte są również wydajniejsze, kosmetyk dozowany jest  po jednej dawce, z litrowych butelek można uzyskać aż 1000 dawek mydła w płynie. Kosmetyk jest hermetycznie zamknięty, nie ma możliwości wysączenia się z dozownika. 

Zatrzymując się na wydajności, warto wiedzieć, iż wspaniałym rozwiązaniem jest system Tork S4 – dozownik do mydła w piance np.: 561600. Z jednej litrowej butelki mydła w pianie marki Tork można uzyskać aż 2500 dawek. 

W ofercie sklepu internetowego w kategorii Dozowniki/suszarki znajdziecie Państwo manualne dozowniki do mydła (dozowanie następuje dzięki naciśnięciu przycisku), produkty do mydła z sensorem (aplikacja wkładu odbywa się automatycznie, po przyłożeniu dłoni). W zależności od rodzaju dozownika na mydło, dostępne są podajniki wykonane z białego lub czarnego plastiku ABS lub w wersji ze stali nierdzewnej szczotkowanej lub polerowanej, albo malowanej na czarno. Bogata oferta naszej strony pozwala na wybór dozowników o pojemności od 300 ml do aż 1300 ml.

Kluczem do niezawodności wybranego dozownika, jest wybranie do niego odpowiedniego rodzaju wkładu. Środki dolewane od producentów Tork lub Clinex to gwarancja dobrego, jakościowego kosmetyku. Naszą uwagę kierujemy na mydło Tork 409840 – 5 litrowe, gęste o przyjemnym, naturalnym zapachu. Także na Clinex Liquid Soap 77-521, które nawilża i zabezpiecza i nie podrażnia skóry rąk. Wracając do systemu zamkniętego, który stanowczo rekomendujemy w zakładce mydła w pianie, mydła w płynie znajduje się cała gama kosmetyków dopasowanych do odpowiedniego systemu S1 ( płyn i spray) lub S4 (pianka).

Dozownik na mydło – czy warto korzystać?

Wybierając sprawdzony dozownik do mydła w płynie, lub dozownik do mydła w piance wraz z dedykowanymi wkładami gwarantujemy użytkownikom łazienki najlepsze profesjonalne produkty, komfort, higienę i wygodę. Natomiast obsłudze zapewniamy bezproblemową konserwację. Co sprawia, że jesteśmy nowocześni, ekologiczni, działamy ekonomicznie i dbamy o bezpieczeństwo klientów i pracowników. Dodatkowo wyposażając łazienkę w produkty firm Tork, Faneco lub Impeco dbamy o elegancki, ponadczasowy design łazienki.