WIELKA OKAZJA NA WŁOSKIE KOSMETYKI. 10% RABATU NALICZA SIĘ JUŻ OD KWOTY 50 ZŁ NETTO. SPRAWDŹ

Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo podczas sprzątania?

Człowiek dąży w swoim życiu do wielu rzeczy, realizuje wiele marzeń. Dla jednych najważniejsze będzie stworzenie szczęśliwej rodziny, dla drugich podróże a dla innych osiągnięcie sukcesu zawodowego czy osiągnięcie mocnej, stabilnej pozycji finansowej. Niezależenie od życiowych marzeń czy planów dla wszystkich ludzi zdrowie stanowić powinno nadrzędną wartość. Bez niego trudno będzie osiągnąć plany, cele i marzenia. Warto zadbać o zdrowie wielopoziomowo – pamiętać o zdrowym odżywianiu, o rezygnacji z nałogów, o aktywności fizycznej, o odpoczynku i dbaniu o pozytywnym nastawieniu do życia. Istotne jest również to co otacza nas wokół – należy zadbać o swoje otoczenie. My podpowiemy jak dbać o zdrowie podczas sprzątania oraz jak dbać o bezpieczeństwo podczas sprzątania.

woman-wearing-yellow-rubber-gloves-cleaning-surface.png

Jak chronić zdrowie podczas sprzątania?


W jaki sposób należy sprzątać aby zrobić to efektywnie a jednocześnie zadbać o zdrowie w czasie sprzątania? Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby do organizmu osoby sprzątającej lub przebywającej w pomieszczeniu, w którym odbywa się sprzątanie nie dostały się cząsteczki detergentu. Należy zatem pamiętać aby - w trosce o zdrowie podczas sprzątania – zakładać do tej czynności maseczkę ochronną. Maseczka zabezpieczy przed przenikaniem do nosa i gardła substancji chemicznych ale również cząsteczek kurzy czy roztoczy, które też nie są obojętne dla zdrowia człowieka. Kolejnym istotnym elementem, który zapewnia bezpieczeństwo podczas sprzątania są rękawice ochronne. Zakładanie rękawiczek to w zasadzie konieczność, jeśli chcemy uniknąć podrażnień, zadbać o dłonie ale również zminimalizować ryzyko przenoszenia bakterii, wirusów, grzybów i innych patogenów. Wybierając rękawiczki należy zwrócić uwagę  na to jaką czynność będziemy wykonywać oraz z jak silnym detergentem będziemy mieli kontakt. Na naszej stronie e-higiena24.pl dostępne są niezastąpione przy wielu pracach rękawice nitrylowe, które doskonale zabezpieczają przed detergentami i substancjami chemicznymi oraz są odporne na działanie kwasów i rozpuszczalników oraz alkoholi. Godnymi polecenia są rękawiczki nitrylowe firmy mediSEPT – to doskonała jakość w dobrej cenie. Do codziennych prac, do codziennego sprzątania sprawdzą się również rękawice lateksowe Vileda Professional. Te wielorazowego użytku rękawice będą przydatne podczas ogólnego sprzątania w miejscu pracy czy podczas porządkowania domu.
Analizując temat „jak dbać o bezpieczeństwo podczas sprzątania” pamiętajmy, że kluczowe jest częste mycie rąk, również po zakończonym sprzątaniu. Niestety nawet sprzątając w rękawicach tworzy się idealne środowisko dla rozwoju szkodliwych bakterii czy wirusów.  Istotne jest również aby unikać kontaktu ręka-usta, ponieważ jest to bardzo szybka droga do przedostania się szkodliwych dla zdrowia substancji i patogenów do organizmu.


Bezpieczne i zdrowe sposoby na sprzątanie


Gdy już zapewnimy sobie ochronę w postaci maseczki i rękawic warto zastanowić się co jeszcze możemy zrobić aby zadbać o bezpieczeństwo podczas sprzątania. Warto przestrzegać kilku zasad, które zagwarantują bezpieczeństwo a ich zastosowanie nie wpłynie negatywnie na  stan naszego zdrowia. Po pierwsze: zawsze postępuj zgodnie z instrukcją postępowania umieszczoną na opakowaniu, należy stosować gramaturę sugerowaną przez producenta. Po drugie: należy sprawdzić stan techniczny urządzeń potrzebnych do pracy – drabiny, sprzętów i maszyn sprzątających. Po trzecie: nie mieszaj środków czystości. Choć jest to kusząca propozycja bo mogłoby się wydawać, że będzie bardziej skuteczna natomiast taka kombinacja może spowodować więcej krzywdy niż pożytku – może dojść do ostrej reakcji chemicznej, które mogą uszkodzić skórę, oczy i śluzówki. Mikstura może również być niekorzystna dla powierzchni, trwale ją uszkadzając. Po czwarte: stosuj zawsze oryginalne opakowania. W naszym sklepie e-higiena24.pl dostępnych jest wiele środków, które można nabyć w wariancie mniejszego opakowania, jak i większego opakowania uzupełniającego, np. litrowy płyn do mycia podłóg drewnianych Clinex Wood&Panel  oraz jego większy zamiennik 5-litrowy Clinex Wood&Panel. Niezwykle istotne jest aby przelewać zapas zawsze do oryginalnego opakowania. Korzystanie z mniejszych ale nie oryginalnych opakowań może być niebezpieczne w przypadku gdy zapomnimy jaki środek chemiczny jest przelany.


Jak dbać zdrowie i bezpieczeństwo podczas codziennych porządków?


Jak zatem podchodzić do tematu sprzątania aby w pełni zadbać o bezpieczeństwo? Jak dbać o zdrowie podczas sprzątania? Niezależnie od tego czy są to codzienne porządki czy jest to gruntowne sprzątanie najważniejsze jest aby przestrzegać wspomnianych w powyższym artykule zasad BHP. Oprócz wspomnianych zasad bezpieczeństwa warto pamiętać o tym, aby stosować środki czystości przeznaczone konkretnie do czyszczenia danego miejsca. W naszym sklepie e-higiena24.pl posiadamy szeroki asortyment chemii do sprzątania z podziałem na kategorie: Mycie powierzchni ponad podłogami, Środki do podłóg, Płyny do dezynfekcji powierzchni, Środki do mycia toalet i łazienek, Środki do kuchni i przemysłu spożywczego, Środki do ręcznego mycia naczyń, Środki do maszynowego mycia naczyń, Pranie i tekstylia. Segregacja ta na pewno ułatwi odnalezienie odpowiedniego środka czystości. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą e-higiena24.pl !