Jak dobrze wybrać dozownik do ręczników papierowych?

Dziś dozownik to podstawowe wyposażenie toalety. Nadaje łazience walorów estetycznych, zapewnia wysoki poziom higieny i funkcjonalność. Jest niezastąpiony, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca. Jak wybrać idealny dozownik do ręczników papierowych? Podpowiadamy!

Dozowniki Tork

Mechanizm działania dozowników do papieru

Zanim kupimy dozownik, sprawdźmy jak działa jego mechanizm. Tu opcje są dwie. Możemy wybrać dozowanie manualne lub automatyczne. Zazwyczaj najlepszym wyborem okazują się dozowniki z sensorem, ponieważ podają papier automatycznie, a samo dozowanie jest proste i intuicyjne. Takie dozowniki gwarantują nam również najwyższy standard higieny.

Jakość wykonania

Nie bez znaczenia jest także sposób wykonania i rodzaj użytego materiału. Jeśli szukamy rozwiązania, które posłuży nam na lata, wybierzmy tworzywo lub stal. Dozowniki ze stali nierdzewnej lub podajniki z ABS + MABS są znacznie trwalsze i lepsze jakościowo, niż ich zamienniki z innych materiałów (np. ze szkła).

Optymalne rozwiązanie

Mimo że dozownik do ręczników papierowych jest podstawowym wyposażeniem toalety, nie oznacza to, że musi kosztować fortunę. Dziś ceny podajników do ręczników różnią się w zależności od materiału czy systemu dozowania. Wybór jest spory. Wystarczy dokładnie zapoznać się z aktualnymi rozwiązaniami higienicznymi – np. z ofertą firmy Tork i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Dopasowanie do potrzeb

Każda łazienka jest inna. Podobnie jak nasze wymagania i potrzeby. Pamiętajmy więc, że nawet najlepiej zaprojektowany dozownik nie spełni naszych oczekiwań, jeśli nie będzie dopasowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli nasza łazienka liczy kilka metrów, postawmy na płaski dozownik, który nie zajmie zbyt wiele miejsca.