Jak myć fugi na podłodze?

Fugi podłogowe to niezwykle ważne części powierzchni posadzek w lokalach usługowych, w kuchniach HoReCa, holach biurowców, hotelach i w gabinetach w centrach służby zdrowia. Nie chodzi jedynie o zanieczyszczenie widoczne gołym okiem. Fugi są siedliskiem bakterii i pleśni, dlatego należy regularnie przeciwdziałać rozwojowi drobnoustrojów, najlepiej sprawdzoną chemią profesjonalną i systematycznością czyszczenia. Bogaty asortyment specjalistycznych środków do mycia podłóg dostępny jest na naszej stronie e-higiena24.pl w kategorii „Chemia do sprzątania” w podkategorii „Podłogi”. Z wieloletniego doświadczenia popartego wiedzą pozyskaną od naszych klientów podpowiadamy, iż na liście środków czyszczących powinny znaleźć się płyny do mycia fug, płyny do płytek i uniwersalne płyny do mycia podłóg, warto zaopatrzyć się też w szczotkę do mycia fug.

fugi_blog.jpg

Jak wybrać odpowiedni płyn do mycia fug?

Przy wyborze odpowiedniego płynu należy kierować się specyfiką miejsca, w którym znajdują się kafelki. Pewne jest jednak, iż zabrudzone spojenia sprzyjają rozwojowi niesprzyjających warunków higienicznych i zdrowotnych. Bez względu na to czy są w kuchni hotelu, czy w łazience lub pomieszczeniu gospodarczym. Do tego zadania warto użyć profesjonalnych środków. Do mycia ręcznego oprócz odpowiedniego płynu do mycia płytek jakim jest Clinex W3 Active BIO 77-512 – 1 L, lub Clinex Fast Gast warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do mycia fug z miękkim włosiem i ściereczkę z mikrofibry. Wypróbowaną i polecaną szmatką jest Vileda PVA Micro. W asortymencie chemicznych środków dostępnych na e-higiena24.pl są takie, które zapobiegają powstawaniu brudu i mikroorganizmów - to zwykle uniwersalne płyny do codziennego mycia podłóg, posadzek na przykład nisko pieniący M6 Medium Clinex 5l, pozostałe specyfiki skutecznie działają na występujące już szkodliwe zanieczyszczenia, brud i pleśń. Idealnym rozwiązaniem do gruntownego usuwania mikrobów z fug jest płyn – żel do mycia fug i usuwania pleśni Domestos Professional Grout Cleaner 750 ml.

 Czym należy myć fugi?

Płytki podłogowe to najczęściej bardzo wrażliwe i delikatne powierzchnie. Można je czyścić mechanicznie lub ręcznie. Preparat, który będzie użyty powinien być dedykowany do delikatnych materiałów, jednocześnie musi usuwać najtrwalszy brud z powierzchni między nimi – czyli ze spojenia. Newralgicznym akcesorium do usuwania takich nieczystości jest płyn do mycia fug. Polecane i wysoko opiniowane są spraye i żele. Ponieważ łatwo się je aplikuje, pozostają na miejscu i dzięki swojej formule działają na zabrudzoną fugę, bez szorowania.  Niezwykle ważne jest aby nie tylko płyny były delikatne. Wszelkie narzędzia jak szczotki, gąbki czy ścierki powinny być z trwałych ale delikatnych materiałów, z tego powodu, że spoinę miedzy kafelkową można szybko uszkodzić.

Jaką szczotkę wybrać do mycia fug?

Aby dokładnie wyczyścić fugi, koniecznie należy zaopatrzyć się w niewielką szczoteczkę, przeznaczoną do mycia spoin pomiędzy kaflami. Szczotki takie mogą by podłączone do elektrycznych urządzeń, albo zwykłe, manualne. Najważniejszą sprawą jest aby były z delikatnego włosia – ponieważ tylko takie, nie uszkodzą mytych fug. My ze swojej strony polecamy wszelkie ścierki z mikrofibry, wg nas to niezastąpione narzędzie pracy. Na stronie e-higiena 24.pl jest duży wybór szmatek najlepszej jakości, z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający klient odnajdzie dla siebie właściwą. Cały asortyment prezentujemy w naszym sklepie pod hasłem „Ścierki i gąbki”. Proponujemy skorzystać z propozycji profesjonalnej serii Viledy i sprawdzić na własnej podłodze Ściereczki Vileda MicronQuick, które ze specjalistycznym płynem do płytek w prosty i skuteczny sposób pomogą utrzymać czystość w obrębie posadzki, bez względu od miejsca, w której ona się znajduje.

Systematyczne czyszczenie podłóg i fug pomoże w utrzymaniu powierzchni w czystości z dala od niechcianych drobnoustrojów. Lokal z czystą podłogą będzie wspaniałą wizytówką dla jego właściciela, bez względu na branżę.