Jak należy wyposażyć publiczną łazienkę?

Urządzenie toalety użytku publicznego to nie jest prosta sprawa. Należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę wykończenia wnętrza ale również wygodę oraz bezpieczeństwo użytkownika. Ważną kwestią jest również kwestia ekonomiczna – warto aby zamontowane w toaletach publicznych systemy higieniczne były wydajne i oszczędne. W niniejszym artykule podpowiemy jakie powinno być wyposażenie toalet aby ta spełniała wszelkie ważne kwestie związane z higieną, komfortem i bezpieczeństwem.

toilets-g9f97f22d7_1280.jpg

Na jakie elementy składa się wyposażenie publicznej toalety

W barach i restauracjach, w placówkach medycznych, w galeriach, szkołach, urzędach czy innych placówkach muszą znajdować się obecnie toalety publiczne. Miejsce to musi być odpowiednio urządzone aby spełniać obowiązujące wymagania i normy. Wyposażenie toalet musi być ergonomiczne i praktyczne. Podstawowym elementem wyposażenia są: dozowniki mydładozowniki ręczników papierowych lub automatyczne suszarki do rąk oraz podajniki papieru toaletowego. Dozowniki mydła muszą być zaopatrzone w kompatybilne wkłady uzupełniające mydło czy dezynfekcję. To samo dotyczy pozostałych elementów wyposażenia łazienek – dozowniki ręczników papierowych oraz podajniki papieru toaletowego muszą być uzupełnione pasującymi do nich wkładami. Warto jest aby wszystkie elementy składały się na jeden system higieniczny. Mamy wówczas gwarancję, że wszystkie detale będą ze sobą współgrały pod względem wizualnym, będzie to również korzystne pod względem logistycznym – zamówienie zapasów będzie wówczas możliwe w jednym sklepie, na przykład w naszym bogato zaopatrzonym sklepie www.e-higiena24.pl.

Dozowniki mydła - podstawowe wyposażenie każdej toalety

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej toalety są dozowniki mydła. Wybór dozowników do mydła na rynku jest bardzo duży. Mamy do wyboru dozowniki na mydło dolewane oraz na dopasowane do dozowników wkłady z jednego systemu. Istnieje jeszcze podział na formę dozowanego mydła: może być w płynie, pianie lub sprayu. Oprócz tych podstawowych podziałów pamiętajmy iż są różne możliwości dozowania mydła – jeśli potrzebujemy bardzo higienicznego rozwiązanie idealny będzie dozownik mydła z sensorem lub z łokciownikiem. Tańszym ale równie doskonałym rozwiązaniem są dozowniki manualne, różniące się od siebie wielkością, kolorystyką i stylem. W naszym sklepie e-higiena24.pl dostępne są dozowniki do mydła przodujących na rynku marek. Są to dozowniki do mydła marki Tork, FanecoImpeco oraz Diversey. Każda z tych firm proponuje inne, ciekawe i innowacyjne rozwiązania. Do wszystkich dozowników jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie wkłady oraz inne elementy niezbędne do wyposażenia toalety publicznej takie jak: dozowniki do ręczników papierowych, podajniki papieru toaletowego, automatyczne suszarki do rąk czy kosze na śmieci. Zachęcamy zatem do zapoznania się z oferta naszego sklepu oraz do skorzystania z fachowej obsługi naszych doradców.

Na co zwrócić uwagę wybierając wyposażenie do publicznej toalety?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania wyposażenia toalety publicznej? Jedną z decydujących kwestii jest natężenie ruchu jakie będzie w toalecie panowało. W zależności od tego czy będzie to toaleta o dużym, średnim czy małym natężeniu ruchu można dopasować dozowniki oraz inne elementy wyposażenia takich systemów, które wpłyną na optymalizację przyszłych kosztów związanych ze zużyciem ręczników papierowych, papieru toaletowego czy mydła do dozowników. Należy dopasować wkłady do dozownika tak aby ich zużycie było ekonomiczne, racjonalne i wydajne. Zapasy muszą być zintegrowane i dopasowane do dozowników. Brak zgrania może powodować nadmierne zużycie, wypadanie wkładów (np. ręczników typu ZZ) lub przesadne, niepotrzebne pobieranie papieru toaletowego.

Podczas wyposażenia toalety publicznej pamiętajmy o niezwykle istotnym aspekcie jakim jest czystość i higiena. Toaleta publiczna jest miejscem, z którego codziennie korzysta rzesza użytkowników, jest to zatem duże zbiorowisko wszelkiego typu patogenów. Użycie profesjonalnych środków czystości jest niezbędne do zapobiegania rozprzestrzeniania się bakterii i drobnoustrojów a co za tym idzie różnego rodzaju chorób. Jednak oprócz profesjonalnej chemii istotny będzie zakup odpowiednich, profesjonalnych dozowników do papieru i mydła. Dostępne w naszym sklepie e-higiena24.pl, specjalistyczne dozowniki do ręczników oraz do papieru toaletowego posiadają mechanizm dozowania odcinek po odcinku, dzięki czemu użytkownik dotyka tylko jednego listka co zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii. Jeśli natomiast zależy nam na zachowaniu najwyższych standardów higieny warto zdecydować się na zakup dozownika do mydła z zamkniętym systemem dozowania., który dzięki szczelnie zamkniętym wkładom zapobiega krzyżowemu przenoszeniu zarazków.

Estetyka oraz styl również stanowią ważny element wyboru. Dodatkowo istotne jest aby materiał z którego wykonane są elementy wyposażenia toalety publicznej był mocny i trwały. W naszym asortymencie posiadamy wszystkiego rodzaju dozowniki oraz akcesoria niezbędne do wyposażenia łazienki publicznej. W jednym miejscu zatem dokonasz zakupu wszelkich niezbędnych elementów wyposażenia, które bez wątpienia dodadzą elegancji wnętrzu ale również przyczynią się do optymalizacji kosztów.