Jak skutecznie sprzątać i dbać o swoje mieszkanie?

Jak dbać o mieszkanie? Sukces tkwi w systematyczności, w jakościowych środkach chemicznych i dobranych, ergonomicznych urządzeniach.

naomi-hebert-MP0bgaS_d1c-unsplash.jpg

Proste i skuteczne metody sprzątania mieszkania

Zadbanie o czystość i higienę w domu wcale nie musi być czymś nieprzyjemnym, żmudnym i karkołomnym. Sprzątanie mieszkania może sprawić przyjemność i satysfakcję, szczególnie, kiedy jego efekty będą zauważalne. Każda czynność wykonywana w pracy, w domu, której owoce są dostrzegalne i zadawalające dodaje nam pewności siebie i poprawia humor. Tak samo jest ze sprzątaniem. Najbardziej cieszy efektywne sprzątanie, czyli takie, które daje widoczne rezultaty na dłużej, a dodatkowo nie zabiera wiele czasu i energii. Jak sprzątać mieszkanie aby lśniło i panował w nim idealny porządek na długo? Wszyscy specjaliści z dziedziny dbania o czystość i higienę rekomendują używanie sprawdzonych i bezpiecznych produktów, według tych źródeł sprzątanie powinno się zacząć od ścierania kurzy. Najpierw górne partie, następnie dolne segmenty. Umycie podłogi musi być ostatnią czynnością, która zwieńczy sprzątnie, aby było efektywnie wykonane.

We własnym domu możemy, a nawet powinniśmy korzystać z organicznych, ogólnodostępnych specyfików, znanych wszystkim gospodyniom i gospodarzom. Najpewniejsze i bezpieczne produkty to ocet, soda oczyszczona, sól czy sok z cytryny. Nie powinno się całkowicie ograniczać jedynie do naturalnych produktów. Mogą być niewystarczające, zwłaszcza przy sprzątaniu gruntownym. Jako specjaliści od czystości zalecamy stosowanie  chemii -  zaufanej i bezpiecznej, która jest skoncentrowana, posiada atesty i została dedykowana do poszczególnych rodzajów zanieczyszczeń. W swojej ofercie posiadamy środki, z zaleceniem do użytku profesjonalnego. Duża część z nich nadaje się do stosowania w obrębie domostwa przez prywatne osoby. Czy to bezpieczne? Tak! Najważniejsze aby zachować ostrożność, jak przy używaniu każdej chemii, także takiej z marketu - ogólnodostępnej. Do pielęgnacji mebli rekomendujemy płyn Clinex Delos Mat 77-140. Usuwa on brud, kurz, przebarwienia i zabrudzenia tłuszczowe. tak samo jak wysokojakościowa emulsja do pielęgnacji i zabezpieczania mebli Diversey Room Care R4. Do sprzątania kuchni a dokładnie do mycia blatów i urządzeń kuchennych proponujemy Clinex Table 77-038. Nie można zapomnieć o dezynfekcji. W pomieszczeniach kuchennych to wręcz niezbędne podczas sprzątania. Diversey proponuje serię  Pro Formuła a w niej  Cif Professional 2w1 Cleaner Disinfectant, który w bezpieczny sposób zdezynfekuje i umyje urządzenia, blaty, można nim czyścić nawet miejsca spożywania posiłków bez szkodliwych konsekwencji. Jak dbać o mieszkanie a szczególnie o łazienkę, która może okazać się siedliskiem wielu bakterii, grzybów i brudu? Jakich produktów używać do kafelek, sanitariatów, armatury? Rewelacyjnym produktem do udrażniana rur w odpływach, wielokrotnie testowanym przez naszych klientów, jest  żel z wspominanej już serii Professional -  Domestos Unblocker Gel. Jest bezpieczny dla rur, szybko i skutecznie usuwa uporczywe złogi. Uniwersalnym produktem jest płyn do gruntownego mycia sanitariatów i łazienek Clinex W3 Forte 77-634, usuwa rdzę, kamień wodny, resztki mydła i osady wapienne. Z osadami i brudem na kafelkach upora się płyn do mycia łazienek Voigt H540. Jak sprzątać mieszkanie? Czym myć podłogi w całym domu? Clinex Floral – uniwersalny płyn do mycia podłóg o przyjemnym zapachu morskim lub kwiatowym jest odpowiedni do codziennej pielęgnacji różnego typu podłóg. Dbanie o czystość i higienę całego domu nie będzie ciężką pracą, jeśli mądrze rozplanujemy kolejność działań i będziemy systematyczni w tym, kiedy będziemy używać sprawdzonych i rekomendowanych produktów. Sprzątanie mieszkania powinno stać się procesem, nawykiem, a nawet rodzinnym rytuałem, w którym każdy z domowników pełni swoją rolę. Najlepiej ustalić jeden dzień w tygodniu na to zajęcie, albo stopniowo porządkować swój kąt każdego dnia jedną część, pokój albo czynność – taki system jest polecany do gruntownego sprzątania np. przed świętami.

Jakie narzędzia i sprzęty ułatwią sprzątanie mieszkania

Sprzątanie mieszkania to proces, w którym musimy sobie pomóc rozwiązaniami technicznymi. Nowoczesnymi odkurzaczami, zmywarkami itp. Niezbędne są tez środki czyszczące sprawdzone i bezpieczne, których cała gama dostępna jest na stronie naszego sklepu internetowego e-higiena 24.pl. Po rozważnym dobraniu produktów z działu chemii, niezbędne jest aby zastanowić się nad zaopatrzeniem  w wysokojakościowe ręczne urządzenia i materiały. Aby panować nad porządkami i mieć w nawyku efektywne sprzątanie nieodzowne jest zaopatrzenie się w renomowane pomoce. Należą do nich rewelacyjnie ścierki od Vileda Professional wielorazowe i wielofunkcyjne r-MicronQuick wykonane aż w 70% z włókien PES z recyklingu, lub uniwersalne ścierki z mikro włókna, solidnie wykonane, zaimpregnowane PVA, ręczniki papierowe – z opinii naszych klientów zdaje egzamin w domowym zapleczu częściowo Tork 509255, gąbki – zmywaki kuchenne kuchcik w promocji 5+1 będą idealnie pomocne w zapanowaniu nad czystością naczyń, które można myć tylko pod bieżącą wodą. Przy stosowaniu chemicznych środków czystości ważnym wyposażeniem dla ochrony rąk są rękawiczki ochronne, jednorazowe od  firmy medaSept lub typowe rękawiczki gospodarcze, wielokrotnego użytku  lateksowe Vileda Contract.

Naturalne i ekologiczne sposoby na utrzymanie czystości w mieszkaniu

Jak dbać o mieszkanie naturalnie i ekologicznie? Co sprawi, że nasz domowy kąt nie będzie toksyczny i pełen detergentów? Już wspominaliśmy o najpopularniejszych domowych substytutach chemii, które są w 100% ekologiczne, do nich warto dołożyć używanie parownicy. 

Produkty umieszczone na stronie naszego sklepu mają certyfikaty mówiące o zminimalizowanej szkodliwości dla środowiska. Producenci w coraz większym stopniu produkują chemię, środki czyszczące i sprzęty z surowców recyklingowych. Tak powstają opakowania, ścierki, czyściwa. Jak dbać o mieszkanie zgodnie z naturą? Jak sprzątać mieszkanie aby mieć poczucie, że jest w nim bezpiecznie dla naszego zdrowia? Nie zapominać o wietrzeniu, jeśli to możliwe używać sprawdzonych środków, używać chemii profesjonalnej zgodnie z jej przeznaczeniem i kartą produktu.