Jaki płyn do podłóg wybrać dla poszczególnych powierzchni?

Dobrze umyta, zadbana i pozbawiona smug i zabrudzeń podłoga jest bez wątpienia wizytówką każdej instytucji. Nie bez znaczenia pozostaje to jaki płyn do mycia podłóg wybierzemy. Warto poświecić nieco uwagi, i dokonać właściwej decyzji. Szczególnie, że inny płyn zastosujemy na podłogę drewnianą a inny do mycia podłogi wykonanej z płytek. Pamiętajmy również, że regularność w pielęgnacji jest bardzo ważna aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

housekeeping-g8e8bfb888_1280.jpg

Jak wybrać odpowiedni płyn do mycia podłóg?


Aby osiągnąć zadowalającą czystość podłogi należy wybrać profesjonalny płyn do mycia podłóg. Specjalistyczna chemia do podłóg to wszelkiego rodzaju produkty, które w szybki i efektywny sposób zapewnią czystość. Odpowiednio dobrany płyn do mycia podłóg zapewni również dezynfekcję, jest to niezwykle istotne w szczególności w placówkach medycznych oraz w szkołach, przedszkolach czy żłobkach.
Pierwszą rzeczą, którą musimy się kierować przy wyborze płynu do mycia podłogi jest materiał z jakiego została wykonana. Inny płyn do mycia podłóg jest dedykowany do podłóg drewnianych, panelowych, inny płyn do mycia podłóg z płytek a jeszcze innym umyjemy halę sportową czy produkcyjną. Odpowiednio dobrany płyn do mycia podłogi zapewni czystość, daje gwarancję, że na mytej powierzchni nie pozostaną nieatrakcyjne wizualnie smugi a jeśli nam zależy i dobierzemy odpowiedni środek, pozostawi powłokę antystatyczną. Kolejny element wyboru narzuca sposób mycia podłogi. Profesjonalne środki do mycia podłóg podzielone są na te do maszynowego mycia podłóg oraz na te do ręcznego mycia podłóg.Płyny do podłóg drewnianych


Podłoga wykonana z drewna cechuje się niezwykłą urodą, stanowi bardzo eleganckie wykończenie wnętrza. Jest to również podłoga nieco bardziej wymagająca. Ten, dający ciepło i prestiżowy wygląd materiał potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany płyn do mycia podłóg drewnianych zapewni pogłębienie naturalnego koloru , uchroni przed utratą koloru oraz zabezpieczy przed zniszczeniem. Profesjonalny płyn do mycia podłóg drewnianych pozostawi w pomieszczeniu ładny zapach oraz pozostawi na mytej powierzchni ochronną powłokę. Płyn do mycia podłóg drewnianych  to inwestycja, na której nie warto oszczędzać – dobrze wypielęgnowana drewniana podłoga będzie nam służyć przez wiele lat.

Zdecydowana większa część detergentów dedykowanych do mycia podłóg drewnianych sprawdzi się jako płyn do mycia paneli. Odpowiedni płyn do mycia paneli, np. z nano cząsteczkami nie pozostawia smug oraz zacieków a podłogę pozostawia z połyskiem i zabezpieczoną przed ponownym osadzaniem się zabrudzeń. Istotny jest sposób mycia podłogi, pamiętajmy, że podłoga zarówno drewniana jak i wykonana z paneli powinna być myta wzdłuż układu paneli.


Płyny do płytek


Mycie podłogi ceramicznej jest najmniej problemowe. Dobrej jakości, profesjonalny płyn do płytek z dodatkiem wody powinien bez problemu poradzić sobie z zabrudzeniami. Płytki są na tyle trwałym materiałem, że dobry płyn do płytek w połączeniu ze szczotką czy mopem uporają się z większością zabrudzeń. Jeśli natomiast podłoga wymaga gruntownego, specjalistycznego czyszczenia należy wybrać produkt profesjonalny dedykowany na konkretny problem, np. płyny do usuwania tłustych zabrudzeńpłyn do silnie zaolejonych powierzchni czy płyn do posadzek sportowych.
Dobrym rozwiązaniem przy sprzątaniu jest uniwersalny płyn do podłóg i innych twardych powierzchni zmywalnych, np. Cif Professional All Purpose Cleaner. Płyn taki w zależności od użytego stężenia będzie nadawał się do czyszczenia i pielęgnacji wszelkich powierzchni zmywalnych. Uniwersalny płyn do podłóg i innych twardych powierzchni zmywalnych będzie idealnym rozwiązaniem dla placówek i osób, które nie posiadają powierzchni do magazynowania i przechowywania.


Ekologiczne płyny do mycia podłóg


W dzisiejszych czasach niezwykle istotne jest poszukiwanie ekologicznych rozwiązań. Dlatego podczas wyboru płynu do mycia podłóg skupmy się na skoncentrowanych detergentach – koncentrat dozujemy w zaleconych przez producenta, ograniczanych do minimum dozach. Dzięki temu mniej detergentu dostaje się do kanalizacji. Wybieranie skoncentrowanego płynu powoduje, że starcza on na dłużej a co za tym idzie produkujemy  mniej plastikowych odpadów. Mniej odpadów będziemy generować również wybierając większe opakowania. W naszym sklepie www.e-higiena24.pl oferujemy duży wybór 5-litrowych płynów do mycia podłóg.
W części detergentów zastosowane związki powierzchniowo czynne są biodegradowalne. Takie ekologiczne płyny do podłóg posiadamy również w naszej ofercie, np. Taski Jontec 300 Pur-Eco SD lub Voigt H501. Jeśli interesują Państwa ekologiczne płyny do podłóg warto zapoznać się z całą ofertą płynów do podłóg marek Diversey oraz Voigt.


Aby podłoga lśniła zadowalającą nas czystością bez smug i plam skupmy się na wyborze detergentu przeznaczonego do konkretnej powierzchni. Odpowiednio dobrany płyn do mycia podłóg usunie zabrudzenia, zakonserwuje mytą powierzchnię i sprawie, że będziemy cieszyć się nienaganną czystością długi czas.