Jakie czyściwo przemysłowe wybrać?

W poniższym artykule chcielibyśmy przybliżyć rolę czyściw w branżach, gastronomicznej, automotive, medycznej i w każdej innej, gdzie potrzebne są sprawdzone, profesjonalne rozwiązania. Zależy nam aby w rzetelny sposób pomóc wszystkim zainteresowanym w wyborze odpowiedniego produktu. Obecność mnogiej ilości towarów na rynku, podobnych z pozoru, może znacząco zakłócać osąd i utrudnić decyzję.

czyściwo stojak.jpg

Czyściwa gastronomiczne

Zadaniem czyściwa przemysłowego jest wydajne, higieniczne, ekonomiczne i szybkie usuwanie zanieczyszczeń, jak sama nazwa wskazuje CZYSZCZENIE zabrudzeń powstałych na wskutek różnych czynności w miejscu pracy: w przemyśle, gastronomii, w sektorze medycznym, kosmetycznym czy hotelowym. Profesjonalne czyściwa przemysłowe stworzone są z myślą o konkretnych działaniach. Dbając jednocześnie o powierzchnię, sprzęty, dłonie pracowników i czas poświęcony na porządki. Dobór właściwych produktów uzależniony jest od branży, w której będą używane. Czyściwa dla gastronomii powinny radzić sobie z rozlanymi cieczami, olejami, odbitymi palcami czy smugami na sprzętach. Są przystosowane do pracy z detergentami i mają odpowiednie certyfikaty związane z kontaktem z żywnością. Z „kuchennymi” zadaniami uporają się czyściwa papierowe ale też czyściwa włókninowe. Ścierki z włókniny szybko chłoną rozlane płyny, perfekcyjnie wycierają kurz i brud i są dostosowane do szybkiego wypłukania między jednym a drugim użyciem, czyli mogą być wielorazowego użytku – co daje wydajność i oszczędność w kuchni. Przydatną funkcją jest system kodowania kolorami. Czyściwa włókninowe Tork to niezastąpione wielorazowe wielobarwne ściereczki: zielone, żółteczerwone i niebieskie. System czyściw w czterech kolorach, odpowiednio zawiadywany pozwala zminimalizować ryzyko krzyżowego przenoszenia wirusów i bakterii. W kategorii czyściw włókninowych polecamy też produkty Sonex. Wyróżniają się niezwykłą chłonnością, trwałością i posiadają certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością. Osoby pracujące w gastronomii, przy przygotowaniu posiłków, przy ich wydawaniu -  wiedzą, jak potrzebny „pod ręką” jest zapas papierowego ręcznika do szybkiego wycierania rozlanego oleju czy innego płynu, a także do zwykłego wytarcia mokrych lub zabrudzonych rąk. Nie może to być zwykły ręcznik papierowy – ponieważ jest za mało chłonny, zbyt niewytrzymały. Profesjonalna kuchnia powinna zaopatrzyć się w czyściwa papierowe, mocne i absorpcyjne, łatwo dostępne. Czyściwa dla gastronomii w roli ( bo o takich mowa) mogą mieć biały, żółty lub niebieski kolor. Hitem jest seria ręczników Reflex znanej marki Tork. Uniwersalne i wygodne zastosowanie ma komplet: czyściwo papierowe w dużej roli Tork 127107 i ergonomiczny dozownik ścienny Tork 652100, na którym jest mocowana rola, z której można jedną ręką pobrać odcinek czyściwa.

Czyściwa medyczne

Jak wspominaliśmy wybór czyściwa przemysłowego powinien być podyktowany działalnością firmy, w której będzie używane. Czyściwa dla służby zdrowia to głównie produkty celulozowe i makulaturowe. Nadzwyczaj trafnym asortymentem będzie certyfikowane czyściwo papierowe Tork 130044 z systemem centralnego dozowania M2. Produkt, o którym piszemy gwarantuje higieniczne radzenie sobie ze średnimi zabrudzeniami. Idealnie ściera płyny, osusza ręce, czyści szklane powierzchnie. Kolejnym rekomendowanym przez naszych klientów czyściwem dla służby zdrowia, jest także produkt Tork o numerze 101250. W utrzymaniu czystości w branży medycznej doskonale poradzi sobie uniwersalne, włókninowe czyściwo Sonex. Powszechnie stosowane, stąd pewność, że stanie na wysokości zadania i sprawdzi się w śród czyściw, które zdobyły uznanie w służbie zdrowia. Jego atrybuty - znakomicie absorbuje płyny i jest wytrzymałe. Industrial Roll 606077 to następne w naszym sklepie e-higiena 24.pl czyściwo włókninowe, które wyróżnia się adekwatną do potrzeb jakością. Idealnie nadaje się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc i zalecamy je jako czyściwo dla służby zdrowia, powołując się na zadowolonych klientów, którzy już skorzystali z oferty sklepu na e-higiena24.pl.

Czyściwa do warsztatów samochodowych

Podjęcie decyzji o wyborze profesjonalnych czyściw przemysłowych do warsztatu samochodowego lub do fabryki samochodów to bardzo dobry krok prowadzący do zminimalizowania wydatków w firmie. Często właściciele biznesów związanych z szeroko pojętą motoryzacją kupują mieszanki różnorodnych tekstyliów, o niskich parametrach. W takich szmatkach zdarzają się często obce elementy, niejednokrotnie mogące zniszczyć, porysować, zostawić smugi na czyszczonej lub polerowanej powierzchni. Tym samym działania zakupowe, omijające profesjonalne czyściwa włókninowe lub czyściwa papierowe, nie przynoszą zamierzonej oszczędności, a odwrotnie, potrafią wygenerować dodatkowe koszty i szkody. W każdej przemysłowej branży sytuacja jest podobna. Tam, gdzie istnieje spora ilość zabrudzeń zasadnicza jest jakość wykorzystywanych czyściw. W branży automotiv walczy się głównie z wyciekami olejowymi, ciężkimi zabrudzeniami, smarami, farbami i opiłkami. Dlatego idealne czyściwo dla sektora motoryzacyjnego powinno być niezwykle chłonne, mocne, o różnej gramaturze i gęstości. Producent marki Tork wyszedł na przeciw wszystkim sytuacjom. Proponuje czyściwa papierowe – idealne do mniejszych, delikatniejszych zabrudzeń. W ofercie ma także czyściwa włókninowe – nadające się do ciężkich, olejowych plam. Czyściwa, o których mowa można zakupić na stronie e-higiena24.pl w dziale czyściwa. Dzielą się na dwie grupy: czyściwa papierowe – znajdziecie tu wielozadaniowy produkt Tork 130060 i czyściwa włókninowe, polecamy rolę W1 Tork 530104. 

Warto pamiętać iż nie zawsze towar kupiony taniej da nam oszczędności z ekonomicznego punktu widzenia. Według nas, naszych klientów i ekspertów warto jest zainwestować w czyściwa przemysłowe. W perspektywie czasu zwrócą się zdecydowanie wydatki na nie poczynione. Czyściwa wysokogatunkowe są wydajniejsze i trwalsze. Większa chłonność tych profesjonalnych produktów, systemy dozowania reglamentujące zużycie, bardziej estetyczniejszy wygląd miejsca pracy - pozwalają na lepszy odbiór zakładu, dający zadowolenie pracownikom i klientom firmy.