Jakie preparaty dezynfekujące do branży medycznej

Branża medyczna bez wątpienia kojarzy nam się z czystością, sterylnością. Tak właśnie powinno być – szpitale i przychodnie są miejscem szczególnym ze względu na osoby wracające do zdrowia. Dlatego wszyscy pracownicy oraz osoby odwiedzające, ale i sami chorzy powinni zadbać o higienę i często dezynfekować dłonie. Oczywiście ważne jest przede wszystkim, aby wszyscy przebywający w szpitalu, przychodni mieli stały dostęp do preparatów dezynfekujących.

 

Płyn do dezynfekcji rąk - gdzie kupić

Jak płyn do dezynfekcji rąk

Do obiektów z branży medycznej w sklepie internetowym e-higiena24.pl możemy zaoferować żel do dezynfekcji rąk Tork 420103, płyn do dezynfekcji Tork 420110. Preparaty te nadają się zarówno do higienicznej, jak i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Produkty dezynfekujące wraz z dozownikami Tork S1, ze względu na wysoką skuteczność, polecane są do  placówek medycznych. Tork – preparat do dezynfekcji rąk doskonale sprawdza się jako preparat do dezynfekcji rąk bez spłukiwania. Ponadto preparaty te wykazują właściwości pielęgnacyjne, dzięki temu nadają się do częstego stosowania. Środki do dezynfekcji Tork spełniają wszelkie europejskie normy w zakresie dezynfekcji rąk. Preparaty Tork nie zawierają środków zapachowych i są odpowiednie dla wszystkich osób – niezależnie od wieku.
 
Dużym plusem wkładów z dezynfekcją Tork jest zamknięty system. Oznacza to, że wkłady są szczelnie zamknięte i nie trzeba przelewać preparatu do dozownika, wystarczy tylko buteleczkę umieścić w podajniku. Do tego momentu butelka z dezynfekcją jest szczelnie zamknięta, nie ma więc możliwości, aby jakiekolwiek zabrudzenia, czy bakterie przedostały się do środka. Ponadto wkładając jednorazowe czyste butelki z dezynfekcją, mamy pewność, że nawet jeśli dozownik w środku będzie zabrudzony, to te zabrudzenia te na pewno nie dostaną się do środka preparatu.
 

Chirurgiczna a higieniczna dezynfekcja dłoni

Aby zdezynfekować dłonie higienicznie należy jedną dawkę tj. 3 ml wcierać w dłonie przez 30 sekund. Natomiast, aby zdezynfekować dłonie chirurgicznie trzeba dwie dawki – 6 ml preparatu wcierać w czyste dłonie przez 90 sekund. Efekt chirurgicznej dezynfekcji dłoni utrzymuje się nawet przez 3 godziny.  
 
Swobodny dostęp do płynu lub żelu do dezynfekcji jest gwarancją wysokiego poziomu higieny oraz zredukowania rozprzestrzeniania się okresowych infekcji, ponieważ szybko dezynfekuje i odkaża dłonie. Dodatkowo swobodny i stały dostęp do preparatów dezynfekujących gwarantuje, iż codzienna dezynfekcja stanie się nawykiem dla pracowników i dla wszystkich odwiedzając oraz samych pacjentów.

 

Dozowniki do dezynfekcji rąk

Aby żel lub płyn do dezynfekcji rąk Tork S1 spełniały swoje zadania, należy dobrać do nich odpowiednie dozowniki Tork z serii S1. W sklepie online e-higiena24.pl oferujemy wysokiej jakości i niezwykle eleganckie i nowoczesne dozowniki do preparatów na dezynfekcję. Do branży medycznej oferujemy szczególnie solidne dozowniki z łokciownikiem na przykład biały dozownik Tork 560100 lub dozownik w czarnym kolorze Tork 560108. Dozowniki na dezynfekcję Tork z łokciownikiem doskonale sprawdzają się w branży medycznej, ponieważ nie musisz nawet dotykać dozownika, aby pobrać odpowiednią ilość preparatu do dezynfekcji, wystarczy delikatnie popchnąć ramie dozujące, aby dozownik podał nam odmierzoną dawkę płynu lub żelu do dezynfekcji. Dodatkowym plusem dozowników jest jego łatwe czyszczenie – wystarczy przetrzeć dozownik, owalny kształt ułatwia jego czyszczenie.
 
Wszystkie wymienione preparaty oraz dozowniki do dezynfekcji, ale i wiele więcej znajdziesz na stronie naszego sklepu internetowego e-higiena24.pl. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto, szczególnie w okresie wzmożonej ilości zachorowań, postawić na dezynfekcję oraz higienę.

Producenci slick