Skuteczne sposoby na usuwanie plam i zabrudzeń

Plamy to wyjątkowo niepożądane zabrudzenia goszczące na co dzień w domach, firmach, biurach. Istnieje wiele sposobów na ich pozbycie się z zabrudzonej powierzchni. Naturalne metody czyszczenia są efektywne, w dodatku bardzo modne w obecnych „EKO” czasach, lecz nie we wszystkich sytuacjach soda i ocet dają sobie radę.

plama kawa1.png

Jak skutecznie usunąć plamy i zabrudzenia z różnych powierzchni?

Jak poradzić sobie z plamami w sposób profesjonalny? Zapraszamy do lektury naszego bloga, w kilkunastu zdaniach postaramy się zaproponować specjalistyczne sposoby na usuwanie zabrudzeń, w zgodzie z bezpieczeństwem dla użytkowników poleconej chemii i planety, o którą powinniśmy dbać wszyscy. Metody na pozbycie się plam powinny być dostosowane do ich genezy. W sklepie e-higiena24.pl są produkty, które zostały specjalnie dedykowane do usuwania konkretnych zabrudzeń. Te utrudniające życie zanieczyszczenia często są tłuste, klejące, mokre, zaschnięte, trudne do zlikwidowania. Z opinii klientów HORECA wynika, że do najbardziej uprzykrzających życie należą tłuste plamy. Przybywając z pomocą dla np. gastronomii, ale nie tylko, przedstawiamy środek Fast Gast. Rozpuszcza on tłuszcz, przypalenia i oczywiście można go stosować na przestrzeniach, które mają styczność z produktami spożywczymi. Plamy wnikają przede wszystkim w różne materiały: te grubsze, tapicerowane i cieńsze - delikatne tkaniny. Wygodną formułę pianki wykorzystuje firma Clinex w preparacie Textile Foam. Ten właśnie środek rewelacyjnie w bezpieczny sposób niweluje zabrudzenia na tkaninach. Zabrudzeniom ulegają także podłogi, posadzki czy kostka brukowa. Z tego rodzajem bałaganu doskonale walczy preparat 4Dirt Clinex-a. Najpoważniejsze zagrożenie tworzy brud, który nie rozpuszcza się w wodzie: smoła, guma do żucia, klej z naklejek, żywica. Do usuwania tych dokładnie zabrudzeń firmy  sprzątające powinny używać preparatu Clinex Anti – Spot. Naszą odpowiedzią na pytanie jak skutecznie usunąć plamy i zabrudzenia  - to stosowanie celowanej chemii profesjonalnej.

Poradnik na usuwanie trudnych plam i zabrudzeń

Każdą plamę należy traktować inaczej. Sposobów na usuwanie plam jest bardzo wiele. Metody zależą od typu zabrudzenia. Często zapomina się o sprawdzeniu powierzchni, na której powstały problematyczne nieczystości. Najważniejszą zasadą jest nie uszkodzić czyszczonego materiału. Polecamy wypróbowanie środka w mało widocznym miejscu, na niewielkiej przestrzeni. Kolejną wytyczną jest usuwanie plam od razu po ich powstaniu, bez względu na pochodzenie. Świeża plama o wiele szybciej podda się naszej  ingerencji ponieważ nie zdąży wniknąć w głąb tkaniny, Do zmywania wszelkich zabrudzeń powinno stosować się specjalistyczną chemię, pochodzącą ze sprawdzonego źródła. Produkty takie są bezpieczne dla osób przebywających w czyszczonym pomieszczeniu, dla powierzchni oraz są skuteczne i wydajne. Sposoby na usuwanie plam będą dla nas wsparciem. Najważniejsze jest aby zebrać informacje na temat zabrudzenia, wybrać dedykowany do niego produkt i zachować środki ostrożności zawarte na karcie produktu, pamiętając o sprawdzeniu odporności powierzchni na stosowany środek.

 

 Skuteczne sposoby na usuwanie plam i zabrudzeń bez niszczenia powierzchni

Jak skutecznie usunąć zabrudzenia? Oporne zabrudzenia wymagają specjalnych sposobów na usuwanie plam. Często działając w pośpiechu, oczywiście mając jak najlepsze intencje szkodzimy obszarom, które czyścimy. Naturalne, domowe sposoby na usuwanie zabrudzeń niejednokrotnie przynoszą więcej strat niż samo zabrudzenie. Myśląc, że działamy odpowiednio stosując popularną mieszankę domową czyli  wodę z solą – rysujemy szklane i drewniane przestrzenie, używając ocet z wodą i sodą - odbarwiamy kolory tapicerki, dywanów, zasłon i innych  a skuteczność podjętych działań jest niesatysfakcjonująca. Profesjonalne odplamianie powinno być odpowiednim wyborem nie tylko dla osób zajmujących się higieną zawodowo, ale i dla każdego z nas, bo przecież sytuacje z plamami są niemal codziennością. Gama profesjonalnych środków renomowanych firm dostępna jest na naszej stronie internetowej e-higiena24.pl. Gotowym do użycia, udawadniającym kompetentność w dziedzinie jak skutecznie usuwać plamy jest preparat Voigt H510.Ten profesjonalny środek poradzi sobie z zabrudzeniami po owocach, kawie, winie czy czekoladzie. Doczyści dywany i obicia. Większość specjalistycznych odplamiaczy ma karty produktów, co gwarantuje rzetelną informację jak skutecznie usuwać zabrudzenia. Według nas uniwersalnym specyfikiem, który pozwoli na pozbycie się plam różnego pochodzenia z wszelakich powierzchni jest produkt Clinex Anti – Spot.