WIELKA OKAZJA NA WŁOSKIE KOSMETYKI. 10% RABATU NALICZA SIĘ JUŻ OD KWOTY 50 ZŁ NETTO. SPRAWDŹ

Sposoby, które pomogą Ci zaoszczędzić czas podczas sprzątania

Zastanawiasz się jak zaplanować szybkie sprzątanie, od czego zacząć i jak zabrać się do tego procesu aby przebiegł on ekspresowo i sprawnie? Analizujesz jak uporać się z porządkami aby w łatwy sposób wykonać tę czynność? Podpowiemy co zrobić aby pomieszczenia lśniły czystością. Jeśli wykorzystasz nasze porady, okaże się, że sprzątanie domu, biura czy innej powierzchni wcale nie musi być trudne a Ty, niezależnie czy zajmujesz się sprzątaniem prywatnie czy zawodowo, rozprawisz się z brudem w okamgnieniu. Jak szybko sprzątać? Już podpowiadamy…

woman-cleaning-house.png

Szybkie i skuteczne sposoby na sprzątanie


Jak zainicjować szybkie sprzątanie? Jakie są sposoby na szybkie sprzątanie? Dobry plan to podstawa. Warto zacząć od organizacji przestrzeni. W pierwszej kolejności trzeba znaleźć miejsce dla wszystkich przedmiotów, wszystkie wolno leżące rzeczy powinny zostać odłożone na swoje miejsce. Pomocne w tym będą wszelkiego rodzaju kosze, pudła, przegródki, kuwetki. Pogrupowanie i przechowywanie przedmiotów tematycznie zawsze daje wrażenie przejrzystości i harmonii. Ponadto wcześniejsze przygotowanie niezbędnych do sprzątania akcesoriów w znacznym stopniu skróci czas przeznaczony na sprzątanie. Zgromadzenie w jednym miejscu (np. w misce, koszu czy w wózku do sprzątania) potrzebnych gąbek, szmatek, ręczników papierowych, gotowych środków oraz roztworów zniweluje czas, który niepotrzebnie tracilibyśmy na chodzenie w tą i z powrotem.   Istotne też jest, aby pamiętać o rozłożeniu porządków w odpowiedniej kolejności. Prace należy zacząć w pierwszej kolejności od porządków na wysokości a w kolejnych etapach przechodzić do niższych poziomów. Zaczynamy zatem od szafek, blatów, okien kończąc odkurzaniem i myciem podłóg. Dzięki tej kolejności nic nie trzeba będzie poprawiać ani powtarzać żadnej z czynności. Planowanie i organizacja to zatem niezawodne sposoby na szybkie sprzątanie.


Jak zaoszczędzić czas podczas sprzątania


Oprócz opisanego wyżej rozplanowania prac porządkowych, które w znacznym stopniu przyczynia się do zaoszczędzenia czasu podczas sprzątania kluczową rolę stanowi dobór odpowiednich środków oraz akcesoriów do sprzątania. Należy pamiętać o tym, aby do danej powierzchni stosować chemię do sprzątania dedykowaną konkretnie do danego miejsca. Unikniemy w ten sposób nie tylko ryzyka uszkodzenia powierzchni czy struktur ale ograniczymy również czas poświęcony na sprzątanie. Przykładowo płyn do mycia szyb nie poradzi sobie z usunięciem kamienia ani z doczyszczeniem toalety, natomiast odpowiednio dobrany i skoncentrowany profesjonalny środek poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń natychmiast. W naszym doskonale wyposażonym sklepie internetowym e-higiena24.pl oferujemy szeroki asortyment niezbędnej do szybkiego i sprawnego sprzątania chemii profesjonalnej. Niezależnie czy zajmujesz się sprzątaniem prywatnie czy zawodowo znajdziemy dla Ciebie satysfakcjonujące rozwiązanie. Proponujemy chemię w praktycznych, wygodnych i poręcznych mniejszych opakowaniach (od 0,6 litra do 1 litra) jak i w większych, ekonomicznych kanistrach (5 litrów, 10 litrów lub nawet 20 litrów).
Jakie są jeszcze sposoby na szybkie sprzątanie? Dobór odpowiedniego sprzętu do sprzątania na pewno przyspieszy ten proces. W naszym sklepie ehigiena24.pl na pewno znajdziesz niezbędne akcesoria, które przyczynią się do przyspieszenia procesu sprzątania. W pracach porządkowych niezawodne są odpowiednio dobrane czyściwa lub ręczniki papierowe. Dostępne w naszej ofercie ręczniki papierowe oraz czyściwa to produkty najwyższej jakości. Wykazują się niezwykłą chłonnością oraz wytrzymałością a ich różnorodność sprawi, że użytkownik na pewno znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. Ręczniki papierowe sprawdzą się nie tylko do wycierania dłoni, te jedno- lub dwuwarstowe produkty występujące w składce lub w roli sprawdzą się doskonale  do wycierania przedmiotów czy powierzchni, moją doskonałe właściwości absorpcyjne co sprawdzi się w usuwaniu płynów i eliminowaniu zabrudzeń. Czyściwa zostały stworzone z myślą o profesjonalnym czyszczeniu. Wachlarz oferowanych przez nasz sklep ehigiena24.pl czyściw jest ogromy. Warto dobrać czyściwo dedykowane odpowiednio do stopnia zabrudzeń – do podstawowych zadań, do lekkich zabrudzeńśrednich czy też trudnych . Jeśli papierowe czyściwo nie jest odpowiednim rozwiązaniem warto przemyśleć zakup czyściwa włókninowego, które sprawdza się przy trudnych zabrudzeniachdelikatnych powierzchniachdo polerowania ale również do podstawowych zadań.
Dobór  odpowiednich ściereczek i gąbek też ułatwi prace. Segmentacja kolorystyczna pozwoli na dopasowanie szmatki do czyszczonej powierzchni – ma to nadrzędne znaczenie w kwestii higieny sprzątania. Zakup odpowiedniego mopa, który nie będzie pozostawiał smug też przyczyni się do szybkiego i sprytnego usuwania brudu.


Sposoby, dzięki którym sprzątanie stanie się szybsze i łatwiejsze


Sprzątanie mieszkania, biura czy innej powierzchni nie musi być trudne i uciążliwe. Ponieważ czynność ta należy do obowiązków każdego z nas to niezależnie od tego czy zajmujemy się sprzątaniem zawodowo czy prywatnie warto jest rozplanować co zrobić w pierwszej kolejności. Organizacja jest kluczem do sukcesu. Niezbędne aby przyspieszyć proces porządkowanie jest dopasowanie środków czyszczących oraz niezbędnych akcesoriów do potrzeb swoich oraz czyszczonej powierzchni. Wszystkie produkty niezbędne do łatwego i szybkiego sprzątania dostępne są w naszych sklepie e-higiena24.pl. Sprawdź ofertę już teraz!