Środki czystości niezbędne do czyszczenia łazienki

Łazienka stanowi jedno z najtrudniejszych do doczyszczenia pomieszczeń, pomieszczenie bardzo istotne i wysoce wymagające. Ze względu na stały kontakt z wodą o różnym poziomie twardości może okazać się, że czyszczenie łazienki skoncentrowane będzie na walce z uporczywym kamieniem i osadem. Dodatkowo wszechobecna wilgoć stanowi idealne środowisko do rozwoju pleśni, grzybów oraz do rozmnażania się bakterii. Poniższy tekst wyjaśni jakie środki do czyszczenia łazienki uporają się z łazienkowym brudem oraz jakie środki pomogą w utrzymaniu czystości. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

composition-cleaning-objects.jpg

Na czym polega skuteczne czyszczenie łazienki?


Aby rozpocząć skuteczny proces czyszczenia łazienki należy odpowiedzieć sobie na pytanie czym czyścić łazienkę oraz czy posiadamy odpowiednie środki do czyszczenia łazienki?  Niezależnie od tego, czy łazienka jest przeznaczona do użytku publicznego czy do użytku prywatnego warto czyszczenie łazienki podzielić sobie na etapy. Aby dokładnie doczyścić półki, wannę i blaty warto ściągnąć wszelkie preparaty kosmetyczne, które niejednokrotnie też wymagają przetarcia aby gromadzący się na nich osad nie wpływał negatywnie na wygląd całej łazienki. Najbardziej wymagające jest doczyszczenie sanitariatów, ich gruntowne umycie jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych ale i  zdrowotnych. Dostępne na naszej stronie e-higiena24.pl środki do czyszczenia łazienki uporają się z usunięciem zabrudzeń oraz zapewnią dezynfekcję toalety i innych urządzeń sanitarnych. Kolejny etap to umycie płytek ściennych i podłogowych ze szczególną uwagą na doczyszczenie fug. Tutaj kluczowe jest aby nie pozostawić zacieków a czyszczoną powierzchnię pozostawić lśniącą. We wszystkich wyżej wymienionych etapach pomocne będą profesjonalne środki do czyszczenia łazienki dostępne na naszej stronie e-higiena24.pl.


Środki do skutecznego i czyszczenia łazienki


Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków przeznaczonych do sprzątania łazienki. Warto jednak swoją uwagę skupić na profesjonalnych środkach do czyszczenia łazienki. Do usuwania kamienia, osadów z mydła oraz zacieków doskonale sprawdzi się preparat Clinex W3 Active SHIELD – wygodny w użyciu preparat bez problemu poradzi sobie z usunięciem niechcianych zabrudzeń a jego ponowna aplikacja na już czystej powierzchni stworzy na armaturze powłokę, dzięki której osady nie będą do niej przylegać, nie będą tak widoczne i zdecydowanie łatwiej dadzą się usunąć. Do codziennego czyszczenia toalety sprawdzi się Taski Sani Cid G11893, natomiast jeśli muszla lub pisuar posiada uciążliwe i trudne do usunięcia zabrudzenia to warto wypróbować Taski Sani Clonet G11714 – oba te preparaty dostępne są zarówno w 1-litrowych, wygodnych opakowaniach jak i w dużych 5-litrowych, ekonomicznych kanistrach.  Gdy już uporamy się z usunięciem nieczystości warto zadbać o aspekt higieniczny – sprawdzi się do tego doskonale Clinex W3 Bacti lub będący niekwestionowanym liderem na rynku Domestos Pine Fresh, który perfekcyjnie nadaje się również do wszelkich powierzchni płaskich. Aby sanitariaty łatwiej było utrzymać w czystości, aby utrzymywał się w nich świeży zapach i aby zapobiegać nawarstwianiu się osadów warto zainwestować w kostki i zawieszki do toalet i pisuarów , których szeroką ofertę prezentujemy na naszej stronie e-higiena24.pl. Wybierając płyn do mycia podłogi w pierwszej kolejności należy pamiętać aby środek był dobrany do rodzaju podłogi z jakiego została wykonana. Odpowiednie dozowanie płynu, zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu, gwarantuje, że płyn nie pozostawi smug i zacieków. Nasza oferta  płynów do mycia podłóg szybko i skutecznie usunie rozmaite zabrudzenia oraz pozostawi świeży zapach i połysk. Warto się z nią zapoznać! Ostatni etap to mycie luster. Godnym uwagi jest preparat Clinex Nano Protect Glass – środek perfekcyjnie usunie zabrudzenia ze szklanych powierzchni a dodatkowo, dzięki nanotechnologii zapobiega osadzaniu się pary wodnej oraz nowych zabrudzeń.


Czym czyścić łazienkę?


Wiemy już, że użycie profesjonalnych środków do czyszczenia łazienki stanowi podstawę do tego, aby czyszczenie łazienki przebiegało w sposób sprawny. Natomiast czym czyścić łazienkę aby ten proces jeszcze bardziej usprawnić? Bardzo przydatne mogą okazać się ściereczki r-MicronQuick Professional, które usuwają ponad 99% bakterii i zarazków, nie pozostawiają smug i zanieczyszczeń a dzięki możliwości wielokrotnego prania w maksymalnej temperaturze wpłyną na ograniczenie kosztów związanych ze sprzątaniem. Jeśli ścierki wielorazowe nie stanowią dobrego rozwiązania, wówczas niezastąpione może okazać się czyściwo włókninowe (np. Sonex Standard lub czyściwo włókninowe Tork 530137) lub czyściwo papierowe bądź ręczniki papierowe (np. Tork reflex 473472).
Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu e-higiena24.pl. Dostępne u nas profesjonalne środki do czyszczenia łazienki uporają się z najtrudniejszymi zabrudzeniami pozostawiając czyszczoną powierzchnię w sterylnym porządku . Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł odpowiedzieć na pytanie: Czym czyścić łazienkę? Jeśli masz jeszcze jakieś pytania zapraszamy do naszego kontaktu – dołożymy wszelkich starań aby rozwiać pojawiające się wątpliwości.