Środki czystości skutecznie czyszczące zabrudzenia w kuchni

Zarówno w przemysłowej, zakładowej jak i w domowej kuchni pilnowanie czystości i dbanie o higienę to priorytet. W pomieszczeniach kuchennych potrzebne są preparaty, które w profesjonalny oraz w skuteczny sposób pozbędą się tłuszczu, brudu i przypaleń. Są bezpieczne w stosowaniu, posiadają wymagane certyfikaty, działają dezynfekująco.

kuchnia_blog.jpg

Środki do skutecznego czyszczenia kuchni

Odpowiednie czyszczenie kuchni jest niezbędne do utrzymania w niej higieny. Co za tym idzie do spełnienia norm sanitarnych ogólnie obowiązujących. Czym czyścić kuchnię? Środki do czyszczenia blatów, lodówek, chłodni, kafelek, podłóg czy sprzętów i garnków powinny być najwyższej jakości. Najlepsze parametry posiadają środki do czyszczenia kuchni z linii profesjonalnych. Czyszczenie kuchni i asortymentu w niej chemią specjalistyczną może wydawać się droższym rozwiązaniem od sprzątania zwykłymi produktami kupionymi w markecie, lecz z perspektywy czasu inwestycja zwróci się Państwu po przez ekonomiczne, systemowe rozwiązania, wysokogatunkową jakość produktów, bardziej skoncentrowane formuły, ekologiczne podejście do tematu środków czyszczących. Czyszczenie kuchni to dbanie o podłogi – na których gromadzą się brud, resztki pożywienia, tłuszcz, i niewidoczne gołym okiem bakterie, grzyby i pleśnie. W naszym e-sklepie jest szeroki asortyment dedykowanych płynów i koncentratów do usuwania zabrudzeń z podłóg kuchennych. Topowym płynem do mycia podłóg w gastronomii jest preparat Diversey Jontec Stride Degraissant lub Suma Break up / Force D3.5. Myją i odtłuszczają silnie zabrudzone, wodoodporne podłogi, nadają się do miejsc, w których przygotowuje się posiłki. Kolejnym, rewelacyjnym preparatem do usuwania tłustych plam z podłóg kuchennych jest koncentrat Clinex Max Dirt 77-650. Dokładne czyszczenie kuchni to dbanie o blaty i stoły, gdzie przygotowuje się posiłki i je spożywa. Najlepsze preparaty do czyszczenia tych miejsc to profesjonalne środki do czyszczenia kuchni producentów Diversey, Clinex i Voigt. Rekomendujemy płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni Cif Professional – niezawodny w miejscach przygotowywania posiłków. Posiada on właściwości bakteriobójcze, skutecznie usuwa z zabrudzenia z tłuszczu, plamy i resztki żywności. Clinex Table 77-038 jest wielozadaniowym środkiem, pomagającym w codziennej walce z zanieczyszczeniami w obszarze kuchennym. Diversey proponuje  preparat odtłuszczający Suma Extend D3 – można go stosować do czyszczenia i odtłuszczania silnie zabrudzonych powierzchni jak kuchenki, okapy czy piekarniki. Czym byłoby dbanie o porządki w kuchni bez dobrego płynu do naczyń. W naszej ofercie są środki zarówno do bieżącego jak i do mechanicznego mycia naczyń. Niekwestionowanym liderem od wielu dekad jest płyn do mycia ręcznego Ludwik od Grupy Inco. Z kolei najlepszym wyborem produktu do zmywarki będzie cała seria Suma Diversey. Będą to koncentraty do mycia, nabłyszczacze a także gama środków do dezynfekcji i usuwania zanieczyszczeń z urządzeń. Najlepszym przykładem jest Suma Bac D10. Skoncentrowany płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni i urządzeń w gastronomii oraz w przemyśle spożywczym. Czym czyścić kuchnię? Sprawdzonymi, bezpiecznymi i ekologicznymi produktami, które są dostępne w naszym e-sklepie.

Czyszczenie zapieczeń i tłustych plam

Środki do czyszczenia zapieczeń stanowią integralną część profesjonalnych środków do czyszczenia kuchni. Silnym żelem do mycia pieców i grilli jest Suma Grill Gel D9.4. Preparat, o którym mowa potrafi usunąć najtrudniejsze przywarte i  zwęglone resztki żywności. Idealnie dostosowanym środkiem do czyszczenia zapieczeń jest Suma Grill Diversey 7519518. Ten silny produkt zapewnia szybki efekt mycia, skutecznie i szybko usuwa zwęglone osady i tłuszcze.

Jak skutecznie czyścić kuchnie

Aby rzetelnie i bezpiecznie wyczyścić wszystkie zabrudzenia w kuchni  należy używać tylko sprawdzonych, wysokiej jakości produktów od znanych i rekomendowanych producentów. Czym czyścić kuchnię? Na stronie naszego sklepu e-higiena24.pl dostępne są profesjonalne płyny do naczyń, środki do mycia podłóg, płyny do zmywarek, nabłyszczacze i specyfiki do polerowania sztućców i szkła,  środki do usuwania zapieczeń z urządzeń i garnków. Czyszczenie kuchni nie obejdzie się bez używania odpowiednich ścierek, ręczników i gąbek. Istotne są czyściwa papierowe, które ułatwiają wszystkie czynności związane z kuchnią. Rekomendujemy rolki, dopuszczone do kontaktu z żywnością, sprawdzające się do zbierania zlewek i osuszania rąk Tork 121206, lub uniwersalne rozwiązanie Tork Reflex 473242, sprawdzające się w polerowaniu szkła, i powierzchni z połyskiem. Z doświadczenia naszych klientów polecamy ścierki od Vileda Professional r-MicronQuick - doskonale czyszczą i polerują wszelkie powierzchnie, są wielce wytrzymałe , można je prać wiele razy, a zachowają swoje właściwości.