Światowy Dzień Mycia Rąk. Czy wiesz jak dokładnie myć ręce?

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Mimo rosnącej świadomości wpływu higieny rąk na zdrowie, nadal sporo osób nie przykłada do tego niej wiele uwagi. Czy wiesz, że mycie rąk jest jedną z najprostszych metod walki z infekcjami? Sprawdź, kiedy i jak myć ręce i poznaj profesjonalne produkty Tork do mycia i dezynfekcji rąk.

 

Mydła i produkty do dezynfekcji rąk Tork

Kiedy i jak myć ręce?

Drobnoustroje znajdują się na całej powierzchni naszych dłoni. Czy wiesz, że jedno z większych skupisk bakterii znajduje się pod paznokciami? Dlatego bardzo ważne jest dokładne mycie rąk z uwzględnieniem obszarów takich jak paznokcie, nadgarstki, kciuki i wierzch dłoni. Właściwa higiena dłoni redukuje ryzyko przeziębienia, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach:

– do mycia rąk używaj ciepłej wody i mydła;
– podczas mycia nie pomijaj opuszków palców, paznokci, przestrzeni między palcami oraz kciuków; 
– czas mycia rąk powinien trwać nie krócej niż 20-30 sekund;
– po umyciu pamiętaj o dokładnym spłukaniu rąk wodą;
– zawsze osuszaj dłonie czystym ręcznikiem.

Ręce należy myć bardzo dokładnie i często. Czy wiesz kiedy szczególnie musisz pamiętać o higienie dłoni? Najczęściej myjemy ręce gdy są brudne, zaraz po skorzystaniu z toalety i przed przygotowaniem żywności. Warto zadbać o higienę dłoni również po wydmuchaniu nosa, kaszlnięciu i kichnięciu, po przygotowaniu jedzenia, a także przed i po posiłku. Nie zapominajmy o umyciu rąk po dotknięciu zwierzęcia lub podaniu mu jedzenia, po kontakcie z odpadami oraz przed i po opiece nad chorym. Każdego dnia przenosimy miliony bakterii na swoich dłoniach, dlatego mając świadomość zagrożeń możemy lepiej zadbać o higienę rąk, a co za tym idzie – lepiej zadbać o swoje zdrowie. Preparatami uzupełniającymi higienę rąk są środki do dezynfekcji. Warto o nich pamiętać szczególnie w okresach przeziębień. 

Produkty Tork do higieny rąk

W walce z bakteriami niezbędne są produkty, które gwarantują maksymalną higienę. Takie rozwiązania posiada marka Tork oferując preparaty w zamkniętych systemach. Proponowane rozwiązania zapewniają doskonałe właściwości pielęgnacyjne dla skóry i są bezpieczne dla dłoni nawet przy długotrwałym stosowaniu. Jakie produkty znajdziemy w asortymencie marki Tork? Przede wszystkim besellerowe mydła w pianie, które pozwalają na uzyskanie aż 2500 dawek mydła z jednej butelki o pojemności 1000 ml (np. mydło w piance Tork 520501). W ofercie nie brakuje również mydeł w płynie o pojemności 1000 ml i 475 ml (np. mydło w płynie Tork 420501 czy Tork 420502), jak i niezwykle wydajnych mydeł w sprayu (np. mydło w sprayu Tork 652501). Uzupełnienie oferty stanowią produkty do dezynfekcji rąk. Środki do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk Tork spełniają najsurowsze normy unijne pod względem skuteczności dezynfekcji. Preparaty dostępne są w formie piany (np. pianka do dezynfekcji rąk Tork 520101), żelu (np. żel do dezynfekcji rąk Tork 420103) i płynu (np. płyn do dezynfekcji rąk Tork 420110). Wszystkie mydła i produkty do dezynfekcji mają formę jednorazowych wkładów  z samozasysającą się butelką, co gwarantuje najwyższy poziom higieny i zapobiega krzyżowemu przenoszeniu drobnoustrojów. 

Dodatkową ochronę zapewniają także specjalnie zaprojektowane dozowniki. Marka Tork oferuje dozowniki wykonane z wysokiej jakości ABS-u w kolorze białym i czarnym oraz ze stali nierdzewnej. Znajdziesz tu zarówno dozowniki manualne jak i bezdotykowe – dla jeszcze lepszej ochrony. Dozowniki Tork są łatwe w utrzymaniu w czystości i szybkie w obsłudze dlatego często wybierane są do miejsc o dużym natężeniu ruchu, np. szkół, szpitali.

Szukasz profesjonalnych mydeł? Sprawdź dostępne w naszym sklepie mydła Tork. A może zależy Ci na skutecznych środkach do dezynfekcji rąk? Już teraz sprawdź środki do dezynfekcji do rąk Tork

 

Producenci slick