ŁAP RABAT -8% kod: RABAT8                                                             * czas trwania do 29.11 ** promocje nie łączą się

Jakie przydatne środki czystości są w szkołach?

Środki czystości do szkół. Placówki oświatowe obok zakładów spożywczych, czy jednostek służby zdrowia to miejsca, w których powinno zwrócić się szczególną uwagę na bezpieczeństwo środków chemicznych używanych do sprzątania. Niestety nie wszystkie szkoły, przedszkola czy żłobki w Polsce podchodzą do tematu profesjonalnie, mają w nich miejsce złe praktyki - osoby sprzątające używają zwykłych „domowych” produktów nie zdając sobie sprawy, że taka chemia czy sprzęty nie sprawdzają się tak dobrze jak specjalistyczne środki dostępne u dystrybutorów chemii profesjonalnej np. na stronie e-higiena24.pl. Temat jest bardzo ważny i na szczęście coraz więcej dyrektorów placówek decyduje się na zatrudnianie firm sprzątających, które zobowiązane są do używania sprawdzonych, certyfikowanych środków dezynfekujących dla szkół, i wyspecjalizowanego sprzątającego sprzętu skierowanego do szkół. Papierowe ręczniki do wycierania rąk, papier toaletowy, mydła - najlepiej antybakteryjne, płyny do mycia podłóg, kafelek i szyb oraz wachlarz urządzeń i dystrybutorów to obowiązkowe akcesoria i środki do utrzymania czystości w szkołach.

klasa.jpg

Jakie środki czystości powinna posiadać szkoła?

Środki czystości do szkół to wyjątkowy rodzaj produktów. Firmy, czy osoby dedykowane przez placówki do sprzątania w szkołach powinny wybierać artykuły, które mają większe stężenie, ponieważ chemia skoncentrowana jest skuteczniejsza i ekonomiczna. Specjalistyczne preparaty są efektywne i wydajne. W placówkach oświatowych szczególnie pilnie zwraca się uwagę na zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych. Odpowiednie standardy higieny w szkole to dbanie o czystość ale też zapobieganie szkodliwym wirusom i bakteriom. Środki czystości do szkół muszą być przebadane, posiadać atesty, do tego skutecznie i bezpiecznie spełniać swoje zadanie. Jakie środki czystości do szkół powinno się wybrać, aby spełnić wszystkie surowe kryteria? Przede wszystkim warto kierować się asortymentem sprawdzonych marek i producentów, kupować w zaufanym sklepie np. takim jak e-higiena24.pl. Chemia wskazana dla podmiotów edukacyjnych nie może powodować podrażnień, musi być łagodna dla osób, które cierpią na jakiekolwiek alergie. Ogromną rolę odgrywa dezynfekcja. Odkażanie powierzchni jak i dłoni. Wskazując na dezynfekcję powierzchni warto zatrzymać się przy produkcie o nazwie Płyn do dezynfekcji bez spłukiwania Divodes FG 5 L Diversey 7511257. Divodes posiada uniwersalne zastosowanie, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ważna jest higiena i bezpieczeństwo.

Jaki sprzęt sprzątający dla szkół wybrać?

Coraz częściej jednostki zarządzające w obiektach szkolnych wynajmują firmy sprzątające, które sprostać muszą wymaganiom higieny i bezpieczeństwa stosując w swojej pracy tylko certyfikowane produkty i sprzęty. Odkurzacze, mopy, myjki ciśnieniowe, ścierki. Sprzęt sprzątający do szkół w przypadku, kiedy szkoła we własnym zakresie dba o czystość budynku także musi pochodzić z profesjonalnych źródeł. 

Jakie środki higieny powinna zapewnić szkoła?

Środki dezynfekcyjne do rąk dla szkół i innych jednostek oświatowych spełniają najwyższe standardy higieniczne, działają bakteriobójczo i wirusobójczo, nie odkładają szkodliwych substancji na dłoniach, pozostawiają skórę nawilżoną i delikatną. Godnym polecenia żelem do dezynfekcji rąk jest preparat Sof Care Med firmy Diversey, także płyn alkoholowy Tork 420118. Pozostałe środki dezynfekujące dla szkół dostępne są w zakładce wkłady – dezynfekcja rąk.

Ze względu na duże i ciągłe zużycie środków czystości, środków dezynfekujących, sprzętów i higienicznych produktów papierowych stawia się nacisk na ekonomiczne rozwiązania systemowe: mydła – idealnym wydaje się być Tork S4 , papieru toaletowego – Tork Smart One T8 lub T9,  czy ręczników do rąk – popularne dla szkół systemy Tork Matic. Wiele szkół inwestuje w suszarki do suszenia rąk w łazienkach, mając świadomość, że jest to najbardziej higieniczny, pro-ekologiczny i opłacalny sposób suszenia dłoni, w miejscu, gdzie z łazienki korzysta bardzo dużo osób. Rekomendujemy suszarki od renomowanej firmy Impeco lub sprzęt firmy Faneco. Asortyment  ten można znaleźć na stronie sklepu e-higiena24.pl w zakładce Suszarki.