Skuteczne sposoby na usuwanie plam i zabrudzeń

Opublikowano: 19-05-2023

Plamy to wyjątkowo niepożądane zabrudzenia goszczące na co dzień w domach, firmach, biurach. Istnieje wiele sposobów na ich pozbycie się z zabrudzonej powierzchni. Naturalne metody czyszczenia są efektywne, w dodatku bardzo modne w obecnych „EKO” czasach, lecz nie we wszystkich sytuacjach soda i ocet dają sobie radę.

Jak czyścić i dbać o meble biurowe?

Opublikowano: 18-05-2023

Biuro jest miejscem, w którym odbywa się większa, bardzo istotna cześć działalności firmy. Niezależnie od tego czy biuro znajduje się w biurowcu czy jest niewielkim gabinetem istotne jest, aby stworzyć w nim warunki sprzyjające prawidłowemu funkcjonowaniu firmy. Przyczyni się to do powstania dobrego środowiska pracy oraz ułatwi osiąganie wyznaczonych celów. Jednym z podstawowych czynników jest czystość. Podpowiemy zatem jak dbać o meble i jak czyścić meble aby zachować ich długowieczność i doskonały wygląd oraz aby czyszczenie mebli było bezpieczne – zarówno dla czyszczonej powierzchni jak i dla pracowników i gości biura.

Sposoby, które pomogą Ci zaoszczędzić czas podczas sprzątania

Opublikowano: 20-04-2023

Zastanawiasz się jak zaplanować szybkie sprzątanie, od czego zacząć i jak zabrać się do tego procesu aby przebiegł on ekspresowo i sprawnie? Analizujesz jak uporać się z porządkami aby w łatwy sposób wykonać tę czynność? Podpowiemy co zrobić aby pomieszczenia lśniły czystością. Jeśli wykorzystasz nasze porady, okaże się, że sprzątanie domu, biura czy innej powierzchni wcale nie musi być trudne a Ty, niezależnie czy zajmujesz się sprzątaniem prywatnie czy zawodowo, rozprawisz się z brudem w okamgnieniu. Jak szybko sprzątać? Już podpowiadamy…

Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo podczas sprzątania?

Opublikowano: 06-02-2023

Człowiek dąży w swoim życiu do wielu rzeczy, realizuje wiele marzeń. Dla jednych najważniejsze będzie stworzenie szczęśliwej rodziny, dla drugich podróże a dla innych osiągnięcie sukcesu zawodowego czy osiągnięcie mocnej, stabilnej pozycji finansowej. Niezależenie od życiowych marzeń czy planów dla wszystkich ludzi zdrowie stanowić powinno nadrzędną wartość. Bez niego trudno będzie osiągnąć plany, cele i marzenia. Warto zadbać o zdrowie wielopoziomowo – pamiętać o zdrowym odżywianiu, o rezygnacji z nałogów, o aktywności fizycznej, o odpoczynku i dbaniu o pozytywnym nastawieniu do życia. Istotne jest również to co otacza nas wokół – należy zadbać o swoje otoczenie. My podpowiemy jak dbać o zdrowie podczas sprzątania oraz jak dbać o bezpieczeństwo podczas sprzątania.

Jak skutecznie sprzątać i dbać o swoje mieszkanie?

Opublikowano: 02-02-2023

Jak dbać o mieszkanie? Sukces tkwi w systematyczności, w jakościowych środkach chemicznych i dobranych, ergonomicznych urządzeniach.

Środki czystości skutecznie czyszczące zabrudzenia w kuchni

Opublikowano: 26-01-2023

Zarówno w przemysłowej, zakładowej jak i w domowej kuchni pilnowanie czystości i dbanie o higienę to priorytet. W pomieszczeniach kuchennych potrzebne są preparaty, które w profesjonalny oraz w skuteczny sposób pozbędą się tłuszczu, brudu i przypaleń. Są bezpieczne w stosowaniu, posiadają wymagane certyfikaty, działają dezynfekująco.

Środki czystości niezbędne do czyszczenia łazienki

Opublikowano: 24-01-2023

Łazienka stanowi jedno z najtrudniejszych do doczyszczenia pomieszczeń, pomieszczenie bardzo istotne i wysoce wymagające. Ze względu na stały kontakt z wodą o różnym poziomie twardości może okazać się, że czyszczenie łazienki skoncentrowane będzie na walce z uporczywym kamieniem i osadem. Dodatkowo wszechobecna wilgoć stanowi idealne środowisko do rozwoju pleśni, grzybów oraz do rozmnażania się bakterii. Poniższy tekst wyjaśni jakie środki do czyszczenia łazienki uporają się z łazienkowym brudem oraz jakie środki pomogą w utrzymaniu czystości. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Jaki kosz na śmieci wybrać?

Opublikowano: 20-01-2023

Rozprawiając o koszach na śmieci z pewnością poruszymy temat ich pojemności, potrzebnej ilości w firmowych pomieszczeniach wspomnimy o rodzajach pojemników w zależności do jakich odpadów będą przeznaczone. W poniższym artykule chcieliśmy skupić się na wyborze kubłów na śmieci do firm i miejsc użytkowych.

Jak dostosować łazienkę dla osoby niepełnosprawnej?

Opublikowano: 20-12-2022

Planując wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych należy wziąć pod uwagę niedogodności, z którymi na co dzień mierzą się osoby z ograniczeniami ruchowymi. Toaleta dla nich powinna być bezpieczna, przestronna i funkcjonalna. W łazience dla niepełnosprawnych nie może więc zabraknąć poręczy dla niepełnosprawnych, uchwytów dla niepełnosprawnych, krzesła pod prysznic dla niepełnosprawnych, przymocowanego na odpowiedniej wysokości sedesu, z dodatkowymi wzmocnieniami czy umywalki na stosownym poziomie.

Jakie środki czystości przydatne i potrzebne są w szkołach?

Opublikowano: 23-11-2022

Środki czystości do szkół. Placówki oświatowe obok zakładów spożywczych, czy jednostek służby zdrowia to miejsca, w których powinno zwrócić się szczególną uwagę na bezpieczeństwo środków chemicznych używanych do sprzątania. Niestety nie wszystkie szkoły, przedszkola czy żłobki w Polsce podchodzą do tematu profesjonalnie, mają w nich miejsce złe praktyki - osoby sprzątające używają zwykłych „domowych” produktów nie zdając sobie sprawy, że taka chemia czy sprzęty nie sprawdzają się tak dobrze jak specjalistyczne środki dostępne u dystrybutorów chemii profesjonalnej np. na stronie e-higiena24.pl. Temat jest bardzo ważny i na szczęście coraz więcej dyrektorów placówek decyduje się na zatrudnianie firm sprzątających, które zobowiązane są do używania sprawdzonych, certyfikowanych środków dezynfekujących dla szkół, i wyspecjalizowanego sprzątającego sprzętu skierowanego do szkół. Papierowe ręczniki do wycierania rąk, papier toaletowy, mydła - najlepiej antybakteryjne, płyny do mycia podłóg, kafelek i szyb oraz wachlarz urządzeń i dystrybutorów to obowiązkowe akcesoria i środki do utrzymania czystości w szkołach.

Jak należy wyposażyć publiczną łazienkę?

Opublikowano: 19-10-2022

Urządzenie toalety użytku publicznego to nie jest prosta sprawa. Należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę wykończenia wnętrza ale również wygodę oraz bezpieczeństwo użytkownika. Ważną kwestią jest również kwestia ekonomiczna – warto aby zamontowane w toaletach publicznych systemy higieniczne były wydajne i oszczędne. W niniejszym artykule podpowiemy jakie powinno być wyposażenie toalet aby ta spełniała wszelkie ważne kwestie związane z higieną, komfortem i bezpieczeństwem.

Jak myć fugi na podłodze?

Opublikowano: 13-09-2022

Fugi podłogowe to niezwykle ważne części powierzchni posadzek w lokalach usługowych, w kuchniach HoReCa, holach biurowców, hotelach i w gabinetach w centrach służby zdrowia. Nie chodzi jedynie o zanieczyszczenie widoczne gołym okiem. Fugi są siedliskiem bakterii i pleśni, dlatego należy regularnie przeciwdziałać rozwojowi drobnoustrojów, najlepiej sprawdzoną chemią profesjonalną i systematycznością czyszczenia. Bogaty asortyment specjalistycznych środków do mycia podłóg dostępny jest na naszej stronie e-higiena24.pl w kategorii „Chemia do sprzątania” w podkategorii „Podłogi”. Z wieloletniego doświadczenia popartego wiedzą pozyskaną od naszych klientów podpowiadamy, iż na liście środków czyszczących powinny znaleźć się płyny do mycia fug, płyny do płytek i uniwersalne płyny do mycia podłóg, warto zaopatrzyć się też w szczotkę do mycia fug.

Jak sprzątać w domu z alergikiem?

Opublikowano: 12-09-2022

Osoba posiadająca alergie, szczególnie te wziewne nie powinna zajmować się sprzątaniem mieszkania samodzielnie. Sprzątanie lub użyte podczas niego środki czystości mogą niestety nasilać objawy alergii. Jednak według statystyk około 40% światowej populacji ludzkiej cierpi z powodu alergii co, ze względu na duży zasięg, sugeruje, że osoby z tą przypadłością zmuszone są do samodzielnego sprzątania bądź też przebywania w pomieszczeniach gdzie sprzątanie się odbywa.

Dezynfekcja narzędzi kosmetycznych - na co zwrócić uwagę?

Opublikowano: 08-09-2022

Dezynfekcja to nic innego jak redukcja drobnoustrojów w danym obszarze lub na danym materiale. W obecnych czasach dezynfekcja stała się niezwykle ważna, natomiast profesjonalne płyny do dezynfekcji na stałe wkomponowały się w wyposażenie wnętrz większości placówek niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. W niniejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące dezynfekcji w gabinecie kosmetycznym skupiając się głównie na narzędziach kosmetycznych. Artykuł ten przybliży jakie środki do dezynfekcji będą najskuteczniejsze i najbardziej odpowiednie w tej branży.

Czym są systemy higieniczne?

Opublikowano: 07-09-2022

Systemy higieniczne to praktyczne rozwiązania, ułatwiające korzystanie z łazienek ogólnodostępnych zarówno klientom jak i pracownikom z ich obsługi. Systemy higieniczne łączą kompatybilnie ze sobą dyspensery i zapasy do nich.

Dezynfekcja rąk w branży spożywczej - co wybrać?

Opublikowano: 05-09-2022

Dezynfekcja w otaczającym nas świecie jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotnym elementem. Środki do dezynfekcji wpisały się w nasze codzienne życie a płyn do dezynfekcji rąk stał się niezbędnym wyposażeniem wszystkich pomieszczeń. Dezynfekcja w branży spożywczej stanowi bardzo ważny krok. Branża spożywcza to bardzo odpowiedzialna gałęź przemysłu. Jest przecież ściśle związana z naszym zdrowiem, samopoczuciem oraz wpływa na rozwój naszych dzieci i nas. Nie bez pardonu wzięło się przysłowie ‘jesteś tym co jesz’. Dbanie zatem o higienę a co za tym idzie za o dezynfekcję oraz odpowiednie dobrane preparaty do dezynfekcji, zarówno dłoni jak i powierzchni, to w branży spożywczej kluczowa sprawa.

Sprawdzone środki czystości do czyszczenia grilla

Opublikowano: 05-09-2022

Po użyciu grilla należy pamiętać o oczyszczeniu rusztu, pokrywy i obudowy z pozostałości pożywienia, z tłuszczu i kurzu. Wspomniane resztki są wielce niezdrowe wręcz szkodliwe i mało estetyczne. Nieumyty grill jest idealnym siedziskiem do rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Zjadając kiełbaskę, rybę, mięso i inne pokarmy z nieumytego rusztu łatwo zachorować na niestrawność. Czyszcząc systematycznie nasze urządzenie odejmujemy sobie dodatkową pracę związaną z nierówną walką ze spalonym, starym tłuszczem. Ponad to potrawy, które przyrządzimy na czystym grillu będą smaczniejsze, pachnące i zdrowe.

Jaki płyn do podłóg wybrać dla poszczególnych powierzchni?

Opublikowano: 28-07-2022

Dobrze umyta, zadbana i pozbawiona smug i zabrudzeń podłoga jest bez wątpienia wizytówką każdej instytucji. Nie bez znaczenia pozostaje to jaki płyn do mycia podłóg wybierzemy. Warto poświecić nieco uwagi, i dokonać właściwej decyzji. Szczególnie, że inny płyn zastosujemy na podłogę drewnianą a inny do mycia podłogi wykonanej z płytek. Pamiętajmy również, że regularność w pielęgnacji jest bardzo ważna aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty.