Jak dbać o czystość i higienę w toalecie publicznej? 4 kroki

Toaleta to miejsce, w którym istotna jest czystość i poczucie komfortu. W dbaniu o higienę pomocne okazją się nie tylko środki czystości, ale także elementy wyposażenia toalet. O czym warto pamiętać dbając o higienę w toalecie? Podpowiadamy!

Toaleta publiczna – największe skupisko bakterii

Toaleta publiczna to miejsce, z którego każdego dnia korzysta mnóstwo ludzi. To ogromne skupisko bakterii. Do utrzymania w niej odpowiedniego poziomu higieny nie wystarczą już same środki czystości. Niezbędne okazują się odpowiednio dobrane, profesjonalne wkłady i podajniki do papierów, mydeł i ręczników, które zapobiegają krzyżowemu przenoszeniu bakterii. Sprawdźmy, dlaczego jeszcze warto je mieć.

Dozowniki do papierów, mydeł i ręczników – dlaczego warto?

Dozowniki do papieru toaletowego i ręczników to najważniejsze elementy wyposażenia łazienki. Chronią nas przed przenoszeniem bakterii, ponieważ mechanizm dozowania odcinek po odcinku sprawia, że dotykamy wyłącznie aktualnie używanego listka (ręcznika, papieru). Nie bez znaczenia jest także ich kształt i wielkość. Profesjonalne dozowniki zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ilość przypadkowych dotknięć.

A co z podajnikami do mydeł? Dozowniki do mydła w pianie lub płynie to bez wątpienia lepsza i bardziej higieniczna wersja tradycyjnego mydła. To istotne rozwiązanie, gdy w grę wchodzi zachowanie najwyższych standardów czystości. Higienicznie zamknięte systemy zapobiegają nie tylko krzyżowemu przenoszeniu drobnoustrojów, ale także gwarantują łatwość stosowania i uzupełniania wkładów.

Nie zapominajmy, że toaleta publiczna wymaga także profesjonalnych wkładów do podajników i środków czystości. Tylko odpowiednio dobrane artykuły mogą zagwarantować nam i naszym gościom najwyższe standardy higieny.

O jakich produktach warto pamiętać?

Oto lista niezbędników:

1. Profesjonalne ręczniki i papiery do podajników – odpowiednio dobrane do dozownika, gwarantują komfortowe i higieniczne warunki użytkowania.

 

2. Higieniczne mydła w płynie i pianie – profesjonalne, jednorazowe wkłady z samozasysającą się butelką zadbają o najwyższy poziom higieny.

 

3. Wysokiej jakości środki czyszczące – zadbają o dodatkową higienę i komfort w kabinie WC.

Taski Smart Dose Pur Eco

Taski Sani SmartDose
Preparat dezynfekcyjny 
Higiena w Toalecie