Jaki kosz na śmieci wybrać?

Rozprawiając o koszach na śmieci z pewnością poruszymy temat ich pojemności, potrzebnej ilości w firmowych pomieszczeniach wspomnimy o rodzajach pojemników w zależności do jakich odpadów będą przeznaczone. W poniższym artykule chcieliśmy skupić się na wyborze kubłów na śmieci do firm i miejsc użytkowych.

kosz na blog_2023.jpg

Wybór odpowiednich pojemników na odpady.

Jaki kosz na śmieci wybrać do pomieszczeń w pracy? Jakie kosze na śmieci są dedykowane do łazienek, korytarzy i miejsc publicznych? Przy wyborze pojemników na śmieci powinno zwrócić się uwagę na rodzaj pomieszczenia do którego będą przeznaczone, specyfikę odpadów w firmie i roli miejsc, w których finalnie zagoszczą. Prawidłowość jednak jest taka, że w każdej firmie dużej i małej potrzebne są kosze na śmieci. W niewielkich mieszkaniach, w dużych przestrzeniach loftowych lub w nowoczesnych biurowcach, w szkołach, szpitalach i marketach nieodzowne wyposażenie stanowić powinny praktyczne i stylowe rozwiązania, które oferuje Państwu marka Tork. Higieniczne i polecane szczególnie do pomieszczeń łazienkowych są kosze otwierane pedałem lub automatyczne. Powszechnie stosowane w łazienkach wg opinii naszych klientów są śmietniki Impeco BIN22C lub BIB22B. W toaletach użyteczności publicznej, czyli tam, gdzie jest duży przepływ użytkowników np. w szkołach sprawdzają się kosze na śmieci większe i solidne - wandaloodporne – czyli takie z mocną, stalową obudową. Spełniającymi powyższe kryterium są pojemniki Impeco DISH35. Do biur, polecamy niezwykle efektowne pojemniki na odpady z serii Elevation od Tork, produkt 46001 to gwarancja prestiżu i solidności. W korytarzach i pomieszczeniach socjalnych warto wstawić kosze, które wyglądają elegancko i trwale. Jakie kosze na śmieci tam pasują? Idealnie wkomponują się pojemniki Faneco z pokrywą - stalowe 50 l WB50S . We wnętrzach biur sprawdzą się kosze plastikowe – są one lekkie, zajmują mniej miejsca i należą do niedrogich produktów. Kuchnia to bardzo ważne miejsce, bywają w niej wszyscy pracownicy, czasem i klienci firmy. Dlatego w kuchni najlepiej skupić się przede wszystkim na higienicznych w eksploatacji rozwiązaniach czyli na  kubłach, takich, do których bezdotykowo będzie można wrzucić odpady. Ponad to, warto zainwestować w kosze na śmieci do segregacji surowców, które często tam występują:  jak papier, plastik czy bioodpady. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie worków na śmieci o odpowiedniej kolorystyce, wg standardów panujących na świecie dotyczących segregowania odpadów. Wracając do pytania jaki kosz na śmieci wybrać? Odpowiadamy: pojemnik na odpady musi być funkcjonalny i praktyczny oraz powinien pasować do rodzaju i aranżacji pomieszczenia, w którym planujemy go zainstalować. 

Ile pojemników na śmieci wybrać?

 To, ile koszy na śmieci wybrać do biura, instytucji czy do zakładu pracy uwarunkowane jest wielkością, rodzajem i liczbą pomieszczeń docelowego miejsca instalowania koszy na śmieci i od ilości pracowników i pozostałych osób potencjalnie przebywających w danej lokalizacji– uczniów w szkołach, klientów w galeriach handlowych,  itp. W każdym pomieszczeniu powinno być dostępnych  tyle pojemników na odpady, ile faktycznie jest potrzebnych do zapewnienia czystości, higieny i bezpieczeństwa.

Jaką pojemność powinny mieć kosze na śmieci?

Aby zapewnić wszystkim użytkownikom najwyższe standardy kosze na śmieci powinny mieć odpowiednią wielkość. Ważne jest aby przed zakupem akcesoriów zastanowić się który kosz i na ile litrów zostanie wstawiony do każdego z planowanych lokali. Wielkość kosza na śmieci jest zależna od ilości generowanych odpadów, od rodzaju śmieci, i od ilości użytkowników. Należy pamiętać, że za duży kosz tak samo jak i za mały nie spełni 100% swojej roli. Przed zakupem tego asortymentu koniecznie należy zaplanować jaką pojemność powinny mieć kosze na śmieci i ustalić ile litrów pojemności jest potrzebne do odpowiedniego gospodarowania odpadami w miejscu docelowym. W naszym asortymencie do Państwa dyspozycji są kosze 5 l, 12 l, 20 l a nawet 50 l.